Od sezonu Lato 2014, który w lotnictwie rozpoczyna się na przełomie marca i kwietnia, łatwiej będzie polecieć z Polski na Litwę. Stanie się tak dzięki zwiększeniu przez Polskie linie lotnicze LOT liczby planowanych rejsów na trasie Warszawa – Wilno do trzech dziennie w dni robocze oraz dwóch dziennie w soboty i niedziele.

Warto podkreślić, że stworzy to możliwość dogodnych przesiadek w Warszawie praktycznie na całą siatkę połączeń krajowych LOTu: do/z Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Rzeszowa, Szczecina oraz Poznania.  Tym samym paszerowie z calej Polski beda mogli latwo i szybko dostać się  samolotem do Wilna. W większosci przypadków łączny czas podróży wahać się będzie między trzema a czterema godzinami.
Zwiększenie liczby połączeń na trasie Warszawa – Wilno świadczy o dużym potencjale rynku litewskiego i rosnącym popycie na połączenia oferowane przez LOT do Wilna. To z kolei pozwala polskiemu przewoźnikowi na utrzymanie dominujacej pozycji na rynku przewozów lotniczych między Polską a Litwą.
Bardzo łatwo będzie polecieć na weekend do Wilna z polskich portów regionalnych, a zwłaszcza ze stolicy Polski. Przy zakupie biletów z wyprzedzeniem można skorzystać z promocyjnych taryf First Minute, dzięki którym weekendowy wypad na Litwę staje się dostępny na każdą kieszeń. Za bilet powrotny w takiej taryfie zapłacimy niewiele ponad 600 złotych. Niewiele wyższe są ceny biletów w taryfie First Minute z polskich portów regionalnych przez Warszawę do Wilna.

 

Wszystkie ważne informacje o Litwie jako kierunku turystycznym znajdą Państwo na stronie internetowej

http://www.lithuania.travel/?lang=5