Wspierana przez Commvault ekspedycja dotarła na biegun południowy. Utytułowany brytyjski badacz polarny Robert Swan wraz ze swoim synem Barneyem oraz dyrektorem marketingu firmy Commvault Chrisem Powellem, ukończyli pierwszą w historii ekspedycję na biegun południowy zasilaną jedynie przez technologię czystej energii

 

Zakończona sukcesem podróż to pod wieloma względami pionierska misja. Była to pierwsza w historii wyprawa zasilana w 100% przez czystą energię. Robert i Barney Swan to pierwszy duet ojciec-syn docierający razem na biegun południowy. Chris Powell jest pierwszym dyrektorem marketingu (CMO), który dociera nabiegun.

 

Pierwszym człowiekiem, który zdobył biegun południowy był Roald Amundsen. Dokonał tego 107 lat temu, wówczas było to osiągnięcie świadczące o niewyobrażalnej determinacji. Był to wyścig o zapisanie się na kartach historii jako pierwszy człowiek, który postawił stopę na biegunie południowym. Najnowsze zdobycie bieguna to już nie krytyczny krok, a doskonale zaplanowana, wpierana najnowszymi technologiami misja, która ma przede wszystkim zwrócić uwagę na zmiany jakie zachodzą na naszej planecie. Podczas ośmiotygodniowej, pieszej wędrówki trasą liczącą ponad 600 mil ekipa SPEC (South Pole Energy Challenge) korzystała z najnowocześniejszej technologii zaprojektowanej przez NASA, a także zaawansowanej analizy danych .

 

Podobnie jak w przypadku wszystkich ekspedycji na Antarktydę, zespół SPEC (South Pole Energy Challenge) zmagał się z wieloma wyzwaniami i problemami. Na półmetku wyprawy okazało się, że ze względu na trudne warunki, średnie tempo było wolniejsze niż zakładano, wyniosło mniej niż 10 mil morskich dziennie. Robert Swan, 61-letni lider zespołu, podjął trudną decyzję, postanowił zostawić zespół i powrócić do obozu Base Camp na Union Glacier. Umożliwił tym samym zwiększenie tempa grupy i dotarcie do bieguna przed końcem sezonu i pogorszeniem się warunków. Robert dołączył do swojego zespołu, kiedy dotarli do 89go równoleżnika, aby wspólnie z nimi pokonać ostatnie 60 mil ekspedycji. W tym samym momencie do grupy dołączył Chris Powell.

 

Robert Swan to pierwszy człowiek, który dotarł pieszo na oba bieguny. Jest założycielem organizacji 2041, której celem jest edukacja ekologiczna, popularyzacja wykorzystania odnawialnych źródeł energii, a także ochrona Antarktydy jako ostatniego kontynentu nienaruszonego działalnością człowieka. W roku 2041 wygasa podpisany na 50 lat, przez społeczność międzynarodową, pakt gwarantujący, że na terenie Antarktydy nie będą pozyskiwane surowce naturalne. Poza tym misją Roberta Swana jest inspirowanie rządów, przedsiębiorstw i inwestorów, a także osób prywatnych, do podejmowania konkretnych i wymiernych działań, mających na celu zmianę sposobu w jaki myślą, i wykorzystują energię. Jego celem jest też realizacja ambicji Porozumienia Narodów Zjednoczonych, zawartego w 2016 roku w Paryżu, aby utrzymywać globalne temperatury na poziomie nie większym niż dwa stopnie powyżej poziomu sprzed rewolucji przemysłowej.

 

„Niestety Antarktyda mnie pokonała, po raz pierwszy. Jednak to było South Pole Energy Challenge, a nie Robert Swan Challenge. Mam jednak nadzieję, że ekspedycja poruszyła wyobraźnię społeczeństwa i uwypukliła większe problemy dla całej planety dotyczące zmiany klimatu i potrzeby zmiany mentalności i korzystania ze źródeł czystych energii”- powiedział Swan.”Posiadanie takich sponsorów jak Shell, Samsung, Toyota, Patagonia czy firma Commvault, która uprzejmie ofiarowała nam swojego CMO na ostatnie 60 mil podróży, pokazuje, że wartości które reprezentujemy w 2041 są spójne z wartościami wyznawanymi przez biznes. To daje mi nadzieje, że możemy osiągnąć nasze cele i pomóc w zmianie sposobu, w jaki używamy energii”- zakończył Swan.

 

„Najważniejszy jest powód, a co może być bardziej szlachetnym i ważnym powodem niż ochrona naszej planety dla przyszłych pokoleń?” – powiedział Chris Powell dyrektorem marketingu w Commvault. „Kiedy po raz pierwszy usłyszałem Roberta, od razu “kupił” mnie romantycznością swojej wizji i edukacyjną wagą idei South Pole Energy Challenge. Kiedy osobiście zaprosił mnie do swojego zespołu, abym razem z nimi pokonał ostatnie 60 mil tej wędrówki, nie mogłem odmówić. „

 

Podczas wyprawy South Pole Energy Challenge (SPEC) Commvault przechwytywał, gromadził, zarządzał, chronił i udostępniał dane z wyprawy. Zespół 2041 dysponuje ogromną ilością zróżnicowanych danych takich jak zdjęcia, raporty, e-maile. Rozwiązania Commvault zapewniła zupełnie nowy poziom zarządzania danymi z wyprawy. Część danych była przesyłana za pośrednictwem telefonów satelitarnych, reszta trafiała na karty pamięci i była przesyłana z Union Glacier do Punta Arenas w Chile. Wszystkie dane trafiały na platformę Commvault Data Platform w chmurze Microsoft Azure. Następnie dane były indeksowane i chronione na platformie Commvault, a następnie udostępniane za pomocą Commvault Edge. Dzięki platformie organizacja może w bardzo łatwy sposób kategoryzować treści, decydując o tym, które z nich mogą być dostępne dla poszczególnych grup użytkowników (partnerzy, sponsorzy, publiczność itp.).

 

„Byłem zaszczycony, mogąc wziąć udział w tej wyprawie. Cieszę się też, że jako Commvault mogliśmy dostarczyć Robertowi i jego organizacji 2041 technologię rejestrowania, dokumentowania i bezpiecznego zapisywania materiałów wideo, audio i obrazów, przechwytywanych na całym dystansie ekspedycji. Mam poczucie, że w ten sposób przyczyniamy się do niesłychanie ważnej globalnie narracji, która rozpoczęła się od bohaterskich wypraw polarnych Scotta i Amundsena na początku XX wieku” – dodał Powell. “Misja SPEC pokazuje, że dane są ważne nie tylko dla biznesu, ale mogą też być bardzo przydatne do robienia niezwykłych rzeczy.Niezwykłe jest to, że ludzie – tacy jak Robert i Barney Swan – wykorzystują dane do ochrony wspaniałych miejsc, takich jak Antarktyka. Robią niezwykłe rzeczy, aby podnieść świadomość tego wspaniałego kontynentu i edukować ludzi o alternatywnych źródłach energii.” zakończył Powell.

 

Commvault wspiera organizację 2041 również po zakończeniu SPEC. W najbliższych latach firma będzie korzystała z rozwiązań Commvault do przechowywania i ochrony danych, z których skorzysta 2041, aby realizować swoją misję ochrony Antarktyki i nieść przesłanie odnawialnej, zrównoważonej energii w celu zwalczania zmian klimatycznych.