Letnia, miejska pobudka
Stołeczna Estrada rozpoczyna sezon letnich wydarzeń plenerowych.

Tego lata szczególnie intensywny program zaplanowano na warszawskim Podzamczu. W tym wyjątkowym miejscu sąsiadującym z Wisła i Starym Miastem Stołeczna Estrada rozpoczyna tworzenie interaktywnego centrum kulturalnego ze stałą ofertą rozrywkową i artystyczną. Obok Multimedialnego Parku Fontann, odwiedzanego chętnie latem przez Warszawiaków, już w maju pojawi się kawiarnia artystyczna.

 

„Taniec źródeł” i potęga nowoczesności
Tegoroczny sezon letni w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu zostanie zainaugurowany pokazem pt. „Taniec źródeł”. Tegoroczne widowisko to opowieść inspirowana legendą o założycielach Warszawy. Historia łączy tradycję z nowoczesnością i opowiedziana jest za pomocą tańca i efektownych projekcji. Stołeczna Estrada już po raz czwarty zaprasza mieszkańców Warszawy na pokaz w Multimedialnym Parku Fontann , największym tego typu przedsięwzięciu w Polsce. Uroczysta premiera odbędzie się 3 maja o godzinie 21:00. Pokaz będzie kontynuowany w każdy piątek i sobotę od maja do końca września.

Artystyczne weekendy, kulturalne lato
Wkrótce rozpocznie się budowa obiektu, który łączył będzie funkcje kawiarni i całorocznego centrum kultury i rozrywki. Stołeczna Estrada planuje w nim m.in. realizację przedsięwzięć artystycznych i kulturotwórczych, współpracę z organizacjami pozarządowymi, zapraszanie do współpracy młodych artystów. Zanim kawiarnia wystartuje w pełnym zakresie na Podzamczu, w miejscu jej budowy powstanie „tymczasowy park sztuki”. Latem, w czasie weekendów w kawiarni odbywać będą się towarzyskie i rodzinne gry i zabawy, których będzie można się nauczyć pod okiem instruktorów.
Również na Podzamczu 1. czerwca, po raz pierwszy odbędzie się przeniesiona z Agrykoli, organizowana przez Stołeczną Estradę  impreza „Warszawa Dzieciom”, a 21. czerwca największa impreza letnia w Warszawie – Wianki nad Wisłą.
„Podzamcze to miejsce, które zmieniło swoje oblicze dzięki inwestycjom miasta i wydarzeniom organizowanym między innymi przez Stołeczną Estradę. Warszawiacy i turyści tłumnie odwiedzają Multimedialny Park Fontann. W ubiegłym roku pokazy obejrzało przez cały sezon 750 tysięcy osób. Chcemy rozwijać działalność kulturalną i animacyjną w tym miejscu, bo wciąż drzemie w nim ogromny potencjał.” – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.
Stołeczna Estrada jest miejską instytucją kultury, która statutowo realizuje działania kulturalne i rozrywkowe dla warszawiaków. Aktywności planowane i realizowane na Podzamczu to jeden z pomysłów aktywizacji kulturalnej mieszkańców miasta oraz wspierania rozwoju artystycznego nowych przestrzeni Warszawy.