Gdańska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs na Gdański Quest Turystyczny.
Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w tworzeniu nowej alternatywnej trasy odwiedzenia miejsc nieoczywistych.

Questig, cieszący się coraz większa popularnością w Polsce jest właśnie sposobem na odkrywanie nowych miejsc poprzez rozwiązywanie kolejnych, ukrytych na trasie zagadek.  Gdańska Organizacja Turystyczna proponuje, aby takie zwiedzanie z zagadkami umieszczonymi w specjalnie stworzonej aplikacji mobilnej było nową atrakcją turystyczną nadchodzącego sezonu turystycznego.

Chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o stworzenie wierszowanego tekstu z zagadkami do 3,5 tys. znaków, zawierającego mapę oraz zdjęcia miejsc, których dotyczą zagadki. Na trasie zgłaszanego do konkursu questu powinno znaleźć się od 6 do 10 miejsc a wędrówka (piesza, rowerowa bądź wodna i powinna zająć od 1 do 3 godzin.  
Twórców questów prosimy również, aby powiązali on swoje propozycje z jednym z wyróżników Gdańska: Solidarnością, bursztynem, morzem, zabytkami i kultura, aktywnym wypoczynkiem lub relaksem.
Na prace konkursowe czekamy do 10 maja. Szczegóły dotyczące zgłoszenia konkursowego znajdują się na stronie www.gdansk4u.pl/quest. Zwycięski quest zostanie umieszczony w przygotowywanej aplikacji mobilnej obok 5 innych questów wraz z podaniem danych o jego autorze. Dodatkowo laureat uhonorowany zostanie pobytem w Aquapark Primavera SPA dla 4 osób.
Na ostatni weekend czerwca zaplanowano testowanie wszystkich Gdańskich questów i wspólną zabawę podczas weekendu questów.

Szczegółowych informacji o konkursie udziela Magda Węgrowicz z Gdańskiej Organizacji Turystycznej email: wegrowicz@gdansk4u.pl.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki