Profilaktyka rozumiana zarówno jako regularne przeprowadzanie badań, jak i zdrowe odżywianie czy uprawianie sportu, znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele poważnych schorzeń i zapewnia nam lepsze samopoczucie każdego dnia.

Pozytywne zmiany możemy zacząć od wypracowania drobnych przyzwyczajeń, takich jak picie odpowiedniej ilości wody. Najważniejsze, aby w naszym, często zabieganym życiu, zawsze znalazł się czas na zdrowie. Warto o tym pamiętać chociażby podczas wyjazdu na ferie. Podpowiadamy na co zwracać uwagę wybierając zimą górski kurort.

Drobne przyzwyczajenia
W profilaktyce najważniejsze są drobne przyzwyczajenia, dzięki którym nasze życie każdego dnia staje się zdrowsze. Jeden owoc dziennie, spacer co weekend czy wyjście na basen raz w miesiącu to małe kroki, które nie przewrócą do góry nogami naszego dotychczasowego trybu życia, a pomogą nam w utrzymaniu lepszej formy. Pamiętajmy, że wprowadzanie prozdrowotnych przyzwyczajeń to proces, dlatego nie możemy poddawać się, jeżeli na jego początku napotkamy trudności.

Regularna kontrola
Nawet dbając o swoje zdrowie powinniśmy regularnie kontrolować jego stan. Tymczasem skłonność do unikania badań profilaktycznych oraz bagatelizowania objawów chorobowych jest nam bardzo bliska. Polacy niechętnie udają się do specjalistów, jeżeli nie zmusi ich do tego naprawdę kiepskie samopoczucie, ból czy innego rodzaju poważne oznaki pogorszenia stanu zdrowia. Warto pamiętać, że od samego wykrycia choroby bardzo często ważniejszy jest moment jej zdiagnozowania – im szybciej tym większe szanse na wyleczenie.

Profilaktyka uzdrowiskowa
Pozytywne przyzwyczajenia oraz regularne badania to podstawa. Tym którzy pragną zadbać o swoje zdrowie jeszcze lepiej zaleca się wypoczynek w uzdrowiskach. Wiele z nich zlokalizowanych jest w górach, które szczególnie zachęcają do odwiedzin zimą. Warto wykorzystać tę sprzyjającą aurę i kilka dni wypocząć na przykład w otoczeniu Gór Izerskich. Naturalne czynniki przyrodnicze, jak klimat, krajobraz czy szata roślinna w połączeniu z zabiegami leczniczymi to pomysł na ferie zimowe, z których wrócimy nie tylko prawdziwie wypoczęci, ale i zdrowsi. W uzdrowiskach otrzymamy fachową pomoc lekarzy oraz specjalistów z zakresu fizjoterapii. Zabiegi oferowane przez tego typu miejsca pomogą nam wzmocnić naturalne mechanizmy obronne naszego organizmu, co jest szczególnie istotne teraz – w okresie częstych przeziębień i infekcji grypopochodnych. Lecznictwo uzdrowiskowe doskonale spełnia także funkcję prewencji medycznej w wielu chorobach cywilizacyjnych, takich jak problemy z kręgosłupem czy stawami. Istnieją nawet specjalnie dedykowane tym schorzeniom pakiety, jak np. „Kręgosłup w potrzebie”, „Skazany na krzesło” oraz „Zdrowe stawy” . Szczególnie dobry wpływ na nasze zdrowie mają też naturalne tworzywa lecznicze, takie jak woda siarczkowa. Jej właściwości doceniane są przez pacjentów zmagających się z problemem zwyrodnienia stawów i kręgosłupa, dyskopatii, rwy kulszowej, reumatoidalnych zapaleń stawów czy przewlekłych chorób skóry. Woda siarczkowa o najwyższej na świecie zawartości aktywnych związków siarki wykorzystywana jest w sieci Malinowe Hotele – w Świeradowie Zdroju i Solcu Zdroju.
Więcej informacji na temat kąpieli w wodzie siarczkowej o najsilniejszym na świecie stężeniu i ofercie Malinowych Hoteli znaleźć można na stronie www.malinowehotele.pl/malinowydwor/

Malinowe Hotele to sieć ośrodków Medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Hotel Malinowy Raj – nowa inwestycja, której zakończenie planowane jest na maj 2015 roku). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu balneologii, hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness oraz balneokosmetyki www.balneokosmetyki.pl.
Malinowy Dwór otrzymał w tym roku nagrodę magazynu „Eden” SPA & Wellness na „Najpiękniejsze SPA”, w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku.
Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl