Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang otrzymał klucze do bram miasta Pinzolo – Madonna di Campiglio. Decyzję o przyznaniu tego szczególnego wyróżnienia podjęła rada włoskiego regionu, który w ubiegłym roku gościł wyścig Tour de Pologne UCI World Tour.

– To forma podziękowania za wspaniałą promocję, jaką był nasz narodowy wyścig. Ja również czuje się zaszczycony – mówi Czesław Lang. – Z ogromną radością wręczam Panu Czesławowi Lang klucze do miasta Madonna di Campiglio jako dowód wielkiej przyjaźni, wdzięczności i podziękowania za promocję naszej miejscowości na forum międzynarodowym za pośrednictwem Tour de Pologne wyścigu zaliczanego do kolarskiej ligi mistrzów – powiedział podczas ceremonii Burmistrz William Bonomi. Dodał także – Dzięki Tour de Pologne – Madonna di Campiglio zyskała jeszcze większą popularność, a co za tym idzie rzeszę kolejnych sympatyków sportów zarówno letnich jak i zimowych.

Sam Czesław Lang dobrze wspomina to miejsce, nie tylko z powodu ubiegłorocznej wizyty – Mam z tym regionem związanych masę wspomnień, wspaniałych przyjaciół. Ścigałem się tu w Giro di Italia, mogę powiedzieć, że objechałem wszystkie miejscowe góry. Teraz chętnie wracam na narty. Cieszy mnie, że Tour de Pologne ma dla mieszkańców i władz tak wielką wartość promocyjną i pomaga w kształtowaniu wizerunku regionu – wyjaśnia.

To właśnie w mieście Madonna di Campiglio zakończył się pierwszy etap ubiegłorocznego wyścigu. W górskiej scenerii najszybciej dystans 184 kilometrów pokonał Włoch Diego Ulissi. W tym roku 71.Tour de Pologne również przekroczy granice Polski. Tym razem jednak zawita na Słowację.