Nocne spotkania nie tylko z dinozaurami

Na wciągające wykłady, bezpłatne zwiedzanie oraz spacer przy malejącym Księżycu z podświetlonymi dinozaurami zaprasza podczas nocy muzeów 17 maja JuraPark w Krasiejowie na Opolszczyźnie.

„Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie to miejsce, które od niemal 4 lat łączy w przyjazny sposób rozrywkę z edukacją na najwyższym merytorycznym poziomie – mówi Monika Pękala z JuraParku w Krasiejowie. – Każdy nasz eksponat przypomina w jak najwierniejszy sposób prehistoryczny pierwowzór. Na początku nasi eksperci zbierają szczegółowe informacje na temat konkretnego okazu z najnowszych publikacji naukowych”.

Podczas nocy muzeów w Krasiejowie nie zabraknie możliwości przyjrzenia się zrekonstruowanym okazom z bliska, także podczas spaceru z wykwalifikowanymi przewodnikami. Od godz. 18:00 wstęp na teren Parku Nauki i Rozrywki będzie bezpłatny. Na godz. 20:00 zaplanowano pierwszą z prelekcji. Dr Andrzej Boczarowski będzie opowiadać o tajemnicach związanych ze zmianami pogodowymi. Czy grozi nam podobna pogoda, która doprowadziła do wyginięcia dinozaurów? O tym opowie autor jednego z najbardziej popularnych podręczników do biologii, paleontolog, geolog, muzeolog, grafik i informatyk programista. Łącząc te wszystkie umiejętności, profesjonalnie zajmuje się trójwymiarowymi rekonstrukcjami kopalnych organizmów i ich środowisk naturalnych na potrzeby wydawnictw, filmu, telewizji i muzeów. Z kolei o godz. 21:00 będzie można usłyszeć więcej na temat ewolucji ciała człowieka. Wystąpienie naukowe to zapowiedź jednej z wystaw, jaką zobaczymy w otwieranym pod koniec czerwca Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Będzie to jedno z największych i najnowocześniejszych muzeów w Europie opowiadających w multimedialny sposób o dziejach człowieka – od jego początków po współczesność. O godz. 22:00 w Krasiejowie usłyszymy koncert muzyki etnicznej w wykonaniu opolskiego zespołu Dziejba, a godzinę później rozpocznie się nocne zwiedzanie, podczas którego będzie można zobaczyć m.in. podświetlone dinozaury.

Więcej informacji o Nocy Muzeów i przygodzie, nie tylko z dinozaurami, w Krasiejowie można uzyskać na: http://www.juraparkkrasiejow.pl.