– współpraca linii lotniczych 4YOU Airlines i Eurolotu
Warszawa 14 maja 2014 roku – Eurolot nawiązał współpracę z nową polską linią lotniczą 4YOU Airlines w zakresie wykonywania rejsów czarterowych. Loty będą realizowane przez trzy Airbusy A320, które zabiorą pasażerów na wakacje z 9 polskich miast do najpopularniejszych kurortów zagranicznych.

Pierwsze rejsy z turystami zostaną wykonane na początku czerwca br. Samoloty będą latać z Gdańska, Katowic, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Krakowa, Rzeszowa oraz Bydgoszczy do takich wakacyjnych kierunków jak Egipt, Tunezja, Grecja i Turcja.  

Wycieczki do tych miejsc będą sprzedawane m.in. przez jedno z największych biur podróży w Polsce – Alfa Star oraz przez inne wiodące biura podróży przy współpracy z firmą Globe Travel Services.

Konsekwentnie wprowadzamy w życie plan Eurolotu rozwinięcia działalności czarterowej w Polsce. To rynek przyszłościowy – obserwujemy stale zwiększające się zainteresowanie Polaków wyjazdami wakacyjnymi do „ciepłych krajów”. Dla naszej linii to szansa na rozwinięcie skrzydeł, dlatego tym bardziej cieszymy się ze współpracy z nowym przewoźnikiem 4YOU oraz biurem podróży Alfa Star, które możemy wspierać w rozpoczęciu działalności na rynku czarterów – mówi Tomasz Balcerzak, Prezes Zarządu Eurolot SA.

Powstanie nowych linii lotniczych to odpowiedź na aktualną sytuację na rynku. Na początek linie 4YOU będą posiadały 3 samoloty typu Airbus 320. Działalność w początkowym okresie prowadzona będzie we współpracy z Eurolotem. Linie 4YOU obsługiwać będą wyłącznie loty czarterowe polskich touroperatorów – mówi Krzysztof Strzylak, Prezes Zarządu BP Alfa Star S.A.

Jesteśmy pełni uznania dla profesjonalnego podejścia do współpracy przez Eurolot i uważamy, iż wzajemne relacje jakie udało nam się wspólnie wypracować będą początkiem nowej jakości na polskim rynku przewozów czarterowych. Mamy nadzieję, iż przyczynią się one również do obopólnego długotrwałego i stabilnego rozwoju spółek, zarówno 4YOU Airlines jak i Eurolotu – mówi Michał Mikołajczak, Wiceprezes Zarządu 4YOU Airlines Sp. z o.o.

W ramach współpracy Eurolot zostanie oficjalnym przewoźnikiem dla spółki 4YOU Airlines do czasu uzyskania przez nią certyfikatu AOC (przyznawanego przez ULC) oraz koncesji na prowadzenie działalności czarterowej. Wszystkie rejsy będą wykonywane początkowo z użyciem kodu (tzw. callsign) Eurolotu czyli „K2”.

Samolot Airbus A320 zabierze na pokład 180 pasażerów. Przewoźnicy będą oferować przelot w klasie ekonomicznej. Na pokładzie podróżnymi zaopiekuje się 4 członków personelu pokładowego, a za sterami zasiądzie 2 pilotów.