– warsztaty przyrodnicze w Łazienkach Królewskich

7 grudnia o godzinie 11:00 w Muzeum Łazienki Królewskie odbędą się ostatnie w tym roku warsztaty z cyklu Klub Królewskich Przyrodników. Na najbliższych zajęciach przyjrzymy się owadom – poznamy budowę tych fascynujących zwierząt i dowiemy się wiele ciekawych faktów o ich życiu i roli w przyrodzie.

Owady to najliczniejsza i najbarwniejsza grupa zwierząt na świecie. Spotykamy je wszędzie – są dookoła nas, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Na najbliższych zajęciach Klubu Królewskich Przyrodników dzieci dokładnie zbadają budowę owadów i poznają ich zachowania i zwyczaje. Wspólnie nauczymy się rozpoznawać najpospolitsze gatunki tych niezwykłych stworzeń. Zajęcia będą fascynującą lekcją biologii dla całej rodziny!

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Prowadzący: Dariusz Kucharski – absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Głównym obszarem jego zainteresowań jest biologia i ekologia bezkręgowców, głównie owadów i pajęczaków. Przybliża innym świat tych niezwykłych organizmów m.in. jako autor artykułów popularno-naukowych i redaktor największego, polskiego portalu poświęconego egzotycznym zwierzętom – www.terrarium.pl.

Informacje i zapisy: e-mail: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl. Miejsce spotkania: taras przed Pałacem na Wyspie. Bilet rodzinny (dziecko i opiekun) kosztuje 15zł.

Więcej informacji o Klubie Królewskich Przyrodników na stronie www.lazienki-królewskie.pl oraz na profilu Facebook https://www.facebook.com/events/308216489333412/
Zapraszamy również do lektury bloga Ośrodka Edukacji http://edukacjamuzealna.blogspot.com/