W 2014 roku Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU rozpocznie prace modernizacyjne „Długiego Domu”, jednego z najstarszych ośrodków kuracyjnych cieplickiego zdroju. Docelowo inwestycja obejmuje stworzenie nowoczesnego hotelu zdrojowego o wysokim standardzie.

Całkowita wartość projektu to 10,95 mln zł, a jej zakończenie zaplanowane zostało na 2015 rok.

Głównym założeniem projektu inwestycyjnego jest zmodernizowanie pomieszczeń „Długiego Domu”, które do tej pory służyły, jako pomieszczenia biurowe na komfortowe pokoje dla kuracjuszy i gości odwiedzających Uzdrowisko Cieplice. W efekcie finałem prac modernizacyjnych będzie nowoczesny hotel zdrojowy z prawie 100 miejscami noclegowymi w wysokim standardzie, bazą zabiegową, klimatyczną restauracją oraz salą konferencyjną. Co istotne, baza zabiegowa będzie się składała z pomieszczeń, gdzie wykonywane będą zabiegi z zakresu kinezyterapii, hydroterapii, fizykoterapii oraz masażu leczniczego. Oprócz tego w hotelu uzdrowiskowym  znajdzie się strefa wellness z kompleksem saun.

 – Dzięki tej inwestycji nasze Uzdrowisko Cieplice, będące częścią Polskiej Grupy Uzdrowisk, w znaczący sposób zwiększy potencjał bazy hotelowej i zabiegowej, a co za tym idzie podwyższymy standard świadczonych usług. W mojej ocenie, nowoczesny hotel zdrojowy pozwoli nam skuteczniej konkurować szczególnie na rynku usług uzdrowiskowych. Ponadto, odpowiadając na coraz większe zapotrzebowanie turystów, modernizacja „Długiego Domu” pozwoli nam w znaczącym stopniu powiększyć bazę hotelową o wysokim standardzie – mówi Maciej Markowski, Prezes Zarządu Uzdrowiska Cieplice – Grupa PGU.

Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU będzie realizowało inwestycję modernizacji „Długiego Domu” dzięki pozyskaniu środków finansowych z Unii Europejskiej w wysokości 40 proc. wartości inwestycji, tj. 3,2 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013. Są to środki w ramach projektu Dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorstw prowadzących działalność uzdrowiskową zlokalizowanych w miejscowościach uzdrowiskowych. W efekcie baza noclegowa zostanie powiększona o 23 proc., co w efekcie da około  550 miejsc noclegowych oferowanych kuracjuszom i gościom komercyjnym.

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 r. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, PGU kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu PGU.