W dniach 16-21 czerwca w Warszawie odbędą się Dni Kultury Egipskiej, których organizatorem jest Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu. Na miłośników Kraju Faraonów czeka m.in. wykład wybitnego archeologa prof. Karola Myśliwca, dwudniowa impreza w warszawskim w klubie La Playa oraz mnóstwo okazji do wygrania dwuosobowych wycieczek do Egiptu.

Dni Kultury Egipskiej rozpoczną się w poniedziałek 16 czerwca o godz. 13.00 spotkaniem z jednym z najwybitniejszych polskich archeologów prof. Karolem Myśliwcem z Instytutu Kultur Śródziemnomorskich oraz Orientalnych PAN. Wykład, który odbędzie się w sali kinowej Muzeum Narodowego w Warszawie, będzie niepowtarzalną okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami polskiej archeologii w Sakkarze oraz obejrzenia niezwykłych zdjęć z wykopalisk. Na uczestników spotkania czeka także degustacja egipskich słodkości oraz loteria, w której będzie można wygrać dwuosobową wycieczkę do słonecznej Hurghady. Tego samego dnia w hotelu Marriott odbędzie się również uroczysta kolacja, w której udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Turystyki i Sportu, organizacji turystycznych, touroperatorów oraz mediów.

Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu przygotowało także moc atrakcji dla miłośników Kraju Faraonów na zbliżający się długi weekend. Już w piątek 20 czerwca w nadwiślańskim klubie La Playa rozpoczną się dni pod znakiem kultury egipskiej. Od godz. 18.00 na imprezowiczów będą czekały egipskie słodycze, malowanie henną, pokaz zdjęć z Kraju Faraonów oraz kolejna szansa na wylosowanie dwuosobowej wycieczki na tygodniowy pobyt z wyżywieniem all inclusive w czterogwiazdkowym hotelu w Hurghadzie. O 21.00 zaprosimy wszystkich gości do tanecznej zabawy, w trakcie której z głośników popłyną najgorętsze hity lata, przeplatane przebojami orientalnych artystów.

„Piątkowa impreza będzie stanowić preludium przed sobotnim Dniem Egipskim, na który pragniemy zaprosić całe rodziny.” – mówi dyrektor Biura ds. Turystyki Ambasady Egiptu, Ahmed Sobhi – „21 czerwca w klubie La Playa na gości czekać będą atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zabawa w słonecznym klimacie Kraju Faraonów jest przecież idealnym sposobem na powitanie kalendarzowego lata.”– dodaje.

W sobotę 21 czerwca od wczesnego popołudnia aż do zmierzchu w klubie La Playa na fanów Egiptu czekać będą m.in. warsztaty tańca brzucha, pokazy tradycyjnych tańców egipskich, degustacja orientalnych słodkości, pokazy zdjęć z Kraju Faraonów czy malowanie twarzy dzieci. Entuzjaści nurkowania będą mogli zapoznać się z ofertą Centrum Nurkowego Divemania, które przez cały rok organizuje wyjazdy nad Morze Czerwone. Tego dnia będzie można również obejrzeć oraz zakupić wyroby rzemiosła artystycznego prosto z Kraju Faraonów. O 21.00 z głośników znów popłyną gorące rytmy przeplatane przebojami orientalnych artystów, przy których będziemy mogli bawić się do białego rana. Jedną z głównych atrakcji tego dnia będzie loteria, w której będzie można wygrać aż 2 dwuosobowe wycieczki do słonecznej Hurghady.

Dni Kultury Egipskiej to pierwsze tego rodzaju wydarzenie zorganizowane przez Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu na tak dużą skalę. Mieszkańcy stolicy zyskają niepowtarzalną okazję na to, by choć na kilka dni przenieść się w klimat Kraju Faraonów i przyjrzeć się z bliska przepełnionej słońcem kulturze tego kraju.