Chorwacja i Czarnogóra to jedne z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Niezliczone plaże, klify, zatoczki i wyspy. Przejrzyste lazurowe wody Adriatyku, które można godzinami podziwiać z pokładu statku lub żaglówki.

Niekończące się gaje oliwne, stare portowe miasteczka o pięknej architekturze i śródziemnomorska kuchnia, która cieszy podniebienia nie tylko wielbicieli owoców morza – to tylko część powodów, dla których warto spędzić tu wakacje. W Czarnogórze turystów przyciąga również magiczny Durmitor – pasmo Gór Dynarskich – idealne na długie wycieczki i rafting w Kanionie Tary.

Pierwsze przewodniki Wydawnictwa Bezdroża po tych krajach ukazały się w 2003 i 2004 roku. Czarnogóra. Fiord na Adriatyku oraz Chorwacja. W kraju lawendy i wina, to już niemal kultowe wśród czytelników publikacje, które w tym roku zostały wznowione i zaktualizowane, kolejno szósty i siódmy raz. W tym roku ukazały się również dwie nowości w serii Travelbook: Riwiera Chorwacka i Czarnogóra. Na stronie wydawnictwa można przeczytać, że Bezdroża w swoich publikacjach starają się podpowiadać, jak – nawet idąc promenadą w tłumie spacerowiczów – usłyszeć opowieści starych murów, samotnych drzew i zapomnianych duchów. Zapraszamy więc do zapoznania się z przewodnikami jeszcze przed wyjazdem na upragniony urlop!

 

Linki do przewodników:

Chorwacja. W kraju lawendy i wina

Riwiera chorwacka. Travelbook

Czarnogóra. Fiord na Adriatyku

Czarnogóra. Travelbook