Już wkrótce startuje druga edycja najwyżej rozgrywanego półmaratonu w Polsce. INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie przygotował dla zawodników specjalną ofertę.

Szklarska Poręba i jej okolice to niezwykle atrakcyjne miejsca dla amatorów biegania i udziału w maratonach. Ogromnym atutem szutrowych w większości tras jest niewielka, sięgająca 320 metrów,  różnica poziomów. Brak ciężkich podbiegów i karkołomnych zbiegów sprawia, że w imprezie mogą wziąć udział osoby dopiero rozpoczynające przygodę z tym sportem. Po dniu pełnym zmagań na trasie, warto zaplanować ukojenie i komfort dla ciała oraz ducha.

Uczestnicy półmaratonu, którzy wybiorą ofertę INTERFERIE Sport Hotel Bornit**** w Szklarskiej Porębie oprócz noclegów w doskonałej lokalizacji i cenie – już od 99 zł/os. ze śniadaniem otrzymają także możliwość relaksu w hotelowym basenie, jacuzzi i saunie oraz rozluźniający masaż. Dodatkowo w położonym zaledwie 20 km dalej  INTERFERIE Aquapark Sport Hotel w Świeradowie – Zdroju będą mogli nacieszyć się także atrakcjami, radością zabawy i wypoczynku dla całej rodziny w jedynym w Izerach aquaparku.

Główny bieg Wielkiej Pętli Izerskiej odbędzie się 19 lipca. Zawodnicy wystartują na kultowej trasie, do której przygotowują się najważniejsi polscy biegacze, z Henrykiem Szostem na czele. Półmaraton startuje w samym centrum Szklarskiej Poręby i aż do 14 kilometra pnie się do góry, przebiegając m.in. obok nieczynnego zakładu obróbki kamienia, wyrobisk torfowych, Rozdroża pod Cichą Równiną i starą drogą celną do kopalni kwarcu Stanisław. Najwyższy punkt na trasie – 1020 m. n. p. m. jest jednocześnie miejscem z piękną panoramą na całe Karkonosze i początkiem spokojnego zbiegu w dół, aż do mety.

Hotele INTERFERIE w Szklarskiej Porębie i Świeradowie – Zdroju dysponują jeszcze wolnymi miejscami na czas Wielkiej Pętli Izerskiej. Do 10 lipca możliwe są również zapisy na zawody na stronie www.wielkapetlaizerska.pl.

 

***

INTERFERIE S.A. z siedzibą w Lubinie to największa na Dolnym Śląsku spółka branży turystycznej. W zasobach Grupy INTERFERIE znajduje się łącznie 1.680 miejsc noclegowych w hotelach i obiektach wypoczynkowych nad morzem i w Sudetach. Hotele w górach specjalizują się w ofercie łączącej sport, aktywny wypoczynek i rodzinną turystykę. Obiekty nadmorskie to przede wszystkim bogata oferta SPA, profilaktyki zdrowotnej oraz wypoczynku sanatoryjno-rehabilitacyjnego. Do Grupy należy również biuro turystyczne, które pośredniczy w sprzedaży oferty wypoczynkowej w Polsce i za granicą. W ciągu ostatnich 20 lat obiekty i hotele INTERFERIE S.A. przyjęły ponad 7 milionów gości. INTERFERIE S.A. promują aktywny wypoczynek łączący relaks z profilaktyką zdrowia.