Skyscanner ujawnia koszt podróży i pobytu w najbardziej popularnych europejskich miastach.
Dokąd podróżują zakochani Europejczycy? Przed tegorocznym dniem św. Walentego, firma Skyscanner postanowiła sprawdzić, które miasta są najbardziej popularne wśród par.

Okazało się, że naturalnym celem podróży są Paryż i Rzym. Zakochani wybierają jednak i mniej oczywiste kierunki, jak chociażby Londyn i Dublin. Dużą popularnością cieszy się także Amsterdam, który jest ciekawą propozycją dla par lubiących odrobinę pikanterii.
Ile kosztuje weekendowy wypad do tych miejsc? Poniżej znaleźć można przykładowe ceny podróży i zakwaterowania w pięciu najbardziej popularnych europejskich miastach wśród zakochanych, oraz garść miejsc, które warto w nich odwiedzić.
Przed kupieniem biletów lotniczych warto sprawdzić, czy w pobliżu wybranego miasta nie znajduje się inne, mniejsze lotnisko. Wybierając je jako cel podróży, często jesteśmy w stanie zaoszczędzić.  Skyscanner pozwala natomiast znaleźć najlepszą ofertę zarówno na bilety lotnicze, jak i na pokój w hotelu czy samochód do wynajęcia.

Paryż
Choć stolica Francji postrzegana jest jako miasto miłości i zakochanych, to mówi się o niej jako o mieście świateł. Niezależnie od nazewnictwa, pary mają w tym mieście moc atrakcji do wyboru. Od romantycznych spacerów po dzielnicy łacińskiej, przez wspięcie się na wzgórze Montmartre, aż do symbolicznego zawieszenia kłódeczki na moście artystów.
Pary mogą zakończyć dzień przy ulubionym poczęstunku w jednej z setek mniejszych lub większych kafejek i restauracji. Jedno jest pewne – walentynki w Paryżu to świetny wybór.
Za bilet lotniczy do Paryża – na lotnisko Charlesa de Gaulle’a – dla jednej osoby zapłacimy 722 złote (wylot z Katowic), 749 złotych (wylot z Krakowa) lub 843 złote (wylot z Warszawy).
Za dwie doby hotelowe (13.02-15.02.2015) w trzygwiazdkowym hotelu w Paryżu zapłacimy od 425 złotych wzwyż.

Londyn
Drugie najbardziej popularne miasto wśród osób podróżujących na walentynki, może kojarzyć się z angielską pogodą, ale zakochani będą mieli w nim co robić. Zobaczyć można między innymi miejsca znane z filmów (w tym znanych komedii romantycznych), przespacerować się po jednym z wielu parków i przysiąść na słynnym Trafalgar Square.
Londyn to także doskonały wybór dla tych, którzy chcą poszaleć. Wieczorem można zawitać do jednego z wielu doskonałych klubów muzycznych, zajrzeć do pubu, czy zamówić jedzenie w dobrej restauracji.
Za bilet lotniczy do Londynu – na lotnisko Heathrow – zapłacimy 876 złotych (wylot z Warszawy), 884 złote (wylot z Gdańska) lub 918 złotych (wylot z Poznania).
Za dwie doby hotelowe (13.02-15.02.2015) w trzygwiazdkowym hotelu w Londynie zapłacimy od 570 złotych wzwyż.

Amsterdam
Lot do Holandii to propozycja dla bardziej odważnych par. Weekendową wyprawę można zacząć od Placu Dam, wokół którego znajdziemy Pałac Królewski i gabinet figur woskowych – Madame Tussaud.
Wieczorem można się natomiast udać do słynnej Dzielnicy Czerwonych Latarni albo zajrzeć do muzeum seksu. Zapominać nie można także o kanałach. W Amsterdamie jest ich ponad sześćset i pływają po nich statki oferujące rejsy turystyczne.
Za bilet lotniczy do Amsterdamu – na lotnisko Schiphol – zapłacimy 692 złote (wylot z Warszawy), 753 złote (wylot z Gdańska) lub 779 złotych (wylot z Katowic).
Za dwie doby hotelowe (13.02-15.02.2015) w trzygwiazdkowym hotelu w Amsterdamie zapłacimy od 491 złotych wzwyż.

Dublin
Stolica Irlandii jednym z najbardziej popularnych miejsc wśród zakochanych? Ten wybór może zaskakiwać. W tym mieście możemy jednak pospacerować w Phoenix Park, prawdopodobnie największym parku miejskim Europy.
Wielbiciele kultury powinni natomiast odwiedzić Trinity College, mury którego opuszczali między innymi Oscar Wilde i Samuel Beckett. Wieczorem zaś, zakochane pary kusić będzie blisko 700 pubów, w których bawić można się do późnych godzin nocnych.
Za bilet lotniczy do Dublina zapłacimy 494 złote (wylot z Gdańska), 597 złotych (wylot z Warszawy) lub 598 złotych (wylot z Wrocławia).
Za dwie doby hotelowe (13.02-15.02.2015) w trzygwiazdkowym hotelu w Dublinie zapłacimy od 677 złotych wzwyż.

Rzym
Miasto namiętności i kochanków jest naturalnym wyborem dla par planujących wspólny wyjazd na walentynki. Wśród wielu atrakcji Rzymu znajdziemy słynną fontannę di Trevi, uwiecznioną przez Federico Felliniego w filmie La Dolce Vita.
Przejść można się również na Piazza di Spagna, na którym znajdują się najszersze i najdłuższe schody w Europie (Schody Hiszpańskie). Tymczasem kawiarnię Caffe Greco odwiedzać miał sam Casanova. Inną atrakcją, na którą można się skusić w Rzymie, jest chociażby romantyczny rejs po Tybrze. I jedzenie, nie zapominajmy o fantastycznym włoskim jedzeniu.
Za bilet lotniczy do Rzymu – na lotnisko Fiumicino – zapłacimy 617 złotych (wylot z Warszawy) lub 985 złotych (wylot z Krakowa lub Gdańska).
Za dwie doby hotelowe (13.02-15.02.2015) w trzygwiazdkowym hotelu w Rzymie zapłacimy od 238 złotych wzwyż.
Wyszukiwarka Skyscanner przygotowała jednocześnie niespodziankę dla tych, którzy nie mają pary na dzień św. Walentego. Na stronie internetowej firmy znaleźć można listę siedmiu najlepszych miejsc na świecie dla singli (http://www.skyscanner.pl/wiadomosci/7-miejsc-na-swiecie-najlepszych-dla-singli).

 

O Skyscanner

•    Skyscanner jest wiodącą na świecie i najpopularniejszą w Europie bezpłatną wyszukiwarką podróży, pozwalającą na kompleksowe i wiarygodne porównanie cen lotów a także ofert hoteli i wypożyczalni samochodów.
•    Skyscanner posiada dziewięć biur na całym świecie – w Edynburgu, Glasgow, Miami, Singapurze, Pekinie, Shenzen, Sofii oraz w Budapeszcie.
•    Strona Skyscanner wystartowała w 2003 roku i obecnie obsługuje 30 mln unikalnych użytkowników miesięcznie, umożliwiając im odnalezienie najlepszych ofert podróży zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej.
•    Wyszukiwarka jest dostępna w 30 językach, również w polskim.
•    Darmowe aplikacje mobilne Skyscanner oferowane na urządzenia iPhone, iPad, Android, Windows Phone, BlackBerry oraz Windows 8 zanotowały już ponad 35 mln pobrań.