– LOT rozpoczyna zimowe rejsy czarterowe

Warszawa, 29 października 2014 roku – Krótsza i bardziej komfortowa podróż na ciepłe plaże zimą znów dostępna dla polskich turystów dzięki Dreamlinerom LOT-u.

Już jutro (30 października) z Warszawy wystartuje pierwszy z ponad 300 rejsów czarterowych, jakie Boeingi 787 w barwach PLL LOT wykonają w nadchodzącym sezonie zimowym na zlecenie dwóch największych biur podróży w Polsce.

Pierwszy daleki rejs czarterowy w tym sezonie Dreamliner LOT-u wykona już 30 października do La Romany w Dominikanie. Oprócz tej egzotycznej wyspy na zlecenie biur podróży Rainbow Tours i ITAKA, LOT będzie wykonywał bezpośrednie rejsy z Warszawy do Bangkoku i Krabi w Tajlandii, do Varadero i Santa Clary na Kubie, Cancun w Meksyku, do stolicy Sri Lanki – Colombo, wietnamskiego Ho Chi Minh (dawnego Sajgonu), na Zanzibar w Tanzanii oraz do Durbanu w RPA. W sumie jest to 10 egzotycznych destynacji na 3 kontynentach!

Wszystkie połączenia wykonywane będą samolotami Boeing 787 Dreamliner, bez przesiadek i międzylądowań, gwarantując najwyższy na polskim rynku komfort i jakość usług. Dalekodystansowe rejsy czarterowe będą wykonywane już drugi sezon z rzędu.
Po ogromnym sukcesie sprzedażowym kierunków obsługiwanych Dreamlinerem w sezonie zima 2013/14 w tym roku biura podróży podpisały z LOT-em umowy aż na dwa kolejne sezony.

„Podpisanie dwuletnich kontraktów na współpracę to najlepszy dowód na sukces rejsów czarterowych Dreamlinerem. Cieszymy się, że biura podróży, a przede wszystkim ich klienci doceniają nowoczesność i komfort tej maszyny. Boeing 787 nie ma konkurencji na naszym rynku. Alternatywą są tylko wielogodzinne rejsy z międzylądowaniami,
a Dreamliner to lot prosto do celu i więcej czasu na zwiedzanie lub odpoczynek na plaży. Ta współpraca pozwala również na efektywne wykorzystanie naszej floty dalekiego zasięgu w sezonie zimowym, gdy ruch pasażerski na rozkładowych połączeniach długodystansowych jest mniej intensywny, a samoloty spędzają mniej godzin w powietrzu w ramach naszej siatki regularnych połączeń” – mówi Bartosz Czajka, Dyrektor Biura Czarterów i Operacji Specjalnych PLL LOT.

Pasażerowie rejsów czarterowych mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class, Premium i Economy Class. We wszystkich klasach podróżujący mają do dyspozycji bogaty system rozrywki pokładowej obejmujący filmy na żądanie, audiobooki, muzykę, elektroniczne wydania prasy i magazynów, gry oraz możliwość śledzenia pozycji samolotu podczas trwania rejsu.

Na Pasażerów, którzy wybiorą Klasę Ekonomiczną czekają między innymi: nowoczesne, wygodne fotele, indywidualne monitory oraz słuchawki z redukcją szumu, a także sky bar.

LOT Premium Class jest klasą o podwyższonym standardzie z trzema rzędami wygodnych, szerokich foteli z podnóżkami i regulowanymi zagłówkami, gwarantującymi komfort podróży niedostępny do chwili obecnej na żadnym rejsie czarterowym z Polski.
Podróż w tej klasie zawiera wszystkie usługi dostępne w klasie ekonomicznej, większy ekran indywidualnego systemu rozrywki oraz dodatkowy serwis w czasie lotu.

LOT Business Class to nie tylko luksusowa podniebna restauracja. Pasażerom zapewnia: wyjątkową jakość podróżowania oraz najwyższą jakość wypoczynku dzięki luksusowym, elektronicznie sterowanym fotelom, które rozkładają się do pełnej leżącej pozycji (długość aż 190 cm!). Do dyspozycji pasażerów są również indywidualne monitory z pilotem do systemu rozrywki pokładowej, słuchawki z redukcją szumu, USB, przybory toaletowe oraz zasłonki pomiędzy fotelami pozwalające na oddzielenie się od współpasażerów lotu podczas snu. Całość uzupełnia doskonałej jakości menu oraz szeroki wybór napojów bezalkoholowych oraz wyselekcjonowanych alkoholi. Dodatkowo pasażerowie mają zagwarantowaną priorytetową odprawę przy stanowiskach LOT Business Class.