Oto  lista najciekawszych atrakcji turystycznych i obiektów hotelarskich w Dubaju otwartych w 2018 r. oraz tych, których otwarcie planowane jest na rok 2019!

 

Atrakcje otwarte w 2018 r.

 Bluewaters Island

Jedną z najciekawszych dubajskich inwestycji jest Bluewaters Island. Wyspa tworzy nowoczesną dzielnicę, z 200 sklepami i lokalami gastronomicznymi. W centralnym punkcie znajduje się największy na świecie Diabelski Młyn Ain Dubai, z którego można podziwiać niezrównane widoki na Zatokę Perską. Na wyspie znajduje się także światowej sławy hotel Caesar’s Palace.

 

Al Seef

Dzielnica Al Seefłączy kulturę Dubaju z nowoczesną wizją miasta. Na jej terenie znajduje się Muzeum Iluzji oraz prawie 500 sklepów i restauracji serwujących dania kuchni całego świata. Podróżni mogą zatrzymać się w słynnym ekskluzywnym hotelu Al Seef by Jumeirah

 

Górska enklawa Hatta 

Podróżni, poszukujący ciszy i spokoju muszą udać się do górskiej wioski Hatta, położonej 130 km od Dubaju. Główną atrakcją jest centrum sportowe Hatta Wadi Hub, w którym można uprawiać kolarstwo górskie, łucznictwo, wspinaczkę, zorganizować spływ kajakowy albo pojeździć na gokartach. Na terenie wioski znajduje się także Hatta Drop-in czyli pierwszy w Azji park wodny oraz Hatta Zorbing – wyspecjalizowane centrum zorbingu dla dzieci i dorosłych. Nocleg zapewniają luksusowe domki Hatta Damani Lodges, przyczepy Hatta Sedr Trailersoraz pole namiotowe Hatta Campsite.

 

Love Lake, Al Qudra

Najnowszą atrakcją na terenie laguny Al Qudrajest Jezioro Miłosne w kształcie dwóch splecionych ze sobą serc. Stanowi one idealne miejsce do podziwiania pustynnego zachodu słońca.  

 

Pointe, Palm Jumeirah

Pointe to nowe centrum handlowo-gastronomiczne, które powstało na nabrzeżu w Palm Jumierah. Znajdują się w nim tętniąca życiem promenada, ponad 80 restauracji i sklepów oraz organizowane są widowiskowe pokazy fontann. 

 

Jameel Arts Center

Centrum sztuki Jameel Arts Centrepołożone przy Jaddaf Waterfront, jest przestrzenią, w której organizowane są wydarzenia kulturalne, edukacyjne oraz odbywają się wernisaże i wystawy. W Centrum znajduje się również biblioteka naukowa, restauracja oraz ogólnodostępny taras na dachu. 

 

Planowane otwarcia w 2019 r. 

Atrakcje turystyczne: 

 

Dubaj Arena

W kwietniu 2019 r. planowane jest otwarcie Dubai Arena czyli obiektu sportowo-koncertowego, zlokalizowanego tuż obok City Walk.   

 

Muzeum Przyszłości

W interaktywnym Muzeum Przyszłości będzie można podziwiać najwspanialsze światowe innowacje oraz prototypy nowych wynalazków. Muzeum będzie również organizatorem kursów i warsztatów, wykorzystując najnowsze technologie i rozwiązania naukowe.  

 

Muzeum Madame Tussauds

 

Słynne muzeum figur woskowych Madame Tussauds niedługo otworzy swoją siedzibę również w Dubaju, na wyspie Bluewaters.  

 

Biblioteka Mohammeda Bin Rashida

 

W Dubaju powstanie Biblioteka Mohammeda bin Rashida. Szacuje się, że kolekcja wyniesie ponad 4,5 miliony książek, 1 milion audiobooków oraz 2 miliony e-booków. 

 

Najnowsze centra handlowe:

Centrum handlowe Nakheel

Pięciopoziomowe centrum handlowe Nakheel, położone w samym sercu Palm Jumeirah, będzie jedną z najbardziej ekskluzywnych przestrzeni handlowych (około 350 sklepów), gastronomicznych i rozrywkowych w Dubaju. Z tarasu widokowego na dachu centrum będzie można podziwiać niesamowite widoki na Palm Jumeirah, Zatokę Perską i panoramę miasta. 

 

Dubai Festival Plaza

Kolejną inwestycją handlową, której otwarcie zapowiedziane jest na rok 2019 będzie Dubai Festival Plaza położony w Jebel Ali. Powstanie w nim ponad 150 sklepów i obiektów gastronomicznych. 

 

Nocny Souk na Wyspach Deira

Na powierzchni 15 km2 powstanie Deira Islands Night Souq czyli największy na świecie nocny market, w którym będzie znajdować się 5 300 sklepów oraz 96 restauracji i kawiarni. 

 

Cityland Mall

W galerii handlowej Cityland o powierzchni 20 000 m2 będzie można zrobić zakupy w 350 sklepach, zjeść lunch w jednej z 75 restauracji oraz obejrzeć seans filmowy w jednej z 12 sal kinowych. Obok centrum zlokalizowany będzie rozległy ogród „Central Park” (18 600 m2), z amfiteatrem, ogrodem japońskim i parkiem wodnym. 

 

Obiekty hotelowe:

W 2019 r. Dubaj planuje również otwarcie wielu nowoczesnych i luksusowych hoteli. Jednym z nich będzie, przyjazny dla zwierząt, Hotel Palm Jumeirah, z 350 pokojami i SPA. W następnym hotelu Royal Atlantis Residences & Resortbędzie znajdować się 795 pokoi gościnnych oraz 16 restauracji. Jedną z nich będzie restauracja prowadzona przez angielskiego kucharza Hestona Blumenthala, szefa kuchni molekularnej. W 60-piętrowy hotelu FIVE Jumeirah Village będziemożna wykąpać się w 271 basenach z widokiem na panoramę całego Dubaju. W pierwszym kwartale 2019 r. ma także zostać otwarty obiekt Mandarin Oriental Jumeira. Wśród sześciu hotelowych restauracji, jedna będzie należeć do portugalskiego kucharza Jose Avilleza, wyróżnionego gwiazdką Michelina. Następny hotel – The St Regis Dubai – The Palm, jest charakterystyczny dzięki basenowi bez krawędzi, położonemu na 50. piętrze budynku.  Również wioskę Hatta czekają nowe inwestycje. Pod koniec 2019 r. zostanie tam otwarty nowy hotel butikowy – Riad Hatta, inspirowany tradycyjną arabską zabudową: wokół centralnego dziedzińca powstaną domy z naturalnych materiałów. 

 

Patrząc w przyszłość

W 2020 r. Dubaj planuje otwarcie pływającej willi Floating Venice Resort, która pomieści 3000 gości w 414 kabinach. Na pokładzie będą znajdować się elegancje butiki i restauracje. Również Dynamic Tower ma wzbogacić panoramę miasta. Ma to być obracający się 80-kondygnacyjny wieżowiec, który nieustannie będzie zmieniał kształt. Będzie to pierwszy na świecie budynek, składający się z oddzielnych obrotowych podłóg przymocowanych do centralnej kolumny. Dzięki czemu, mieszkańcy będą mogli kontrolować prędkość i kierunek obracania się ich indywidualnego luksusowego apartamentu.