W najbliższą sobotę, 30 marca zaczyna się nowy sezon w LEGOLAND Billund Resort – jednym z najpopularniejszych regionów turystycznych w Europie dla rodzin z dziećmi. Na gości czeka nowo otwarty bajkowy zamek LEGOLAND CASTLE, a w całym regionie wiele fantastycznych przygód i emocji dzięki nowym atrakcjom i karcie „Be Happy Pass”, oferującej mnóstwo zniżek. 

 

HOTEL LEGOLAND® CASTLE I BITWY O KLOCEK

Zanim pierwsi goście przekroczą bramę LEGOLANDu w Billund, już w piątek, 29 marca odbędzie się uroczyste otwarcie nowego hotelu LEGOLAND® CASTLE, największej dotąd – wartej 200 milionów duńskich koron – inwestycji klockowego parku rozrywki. Hotel oferuje 142 pokoje w stylu LEGO Dragon Knight, Princess i Wizard, a także dużą restaurację The Knights’ Tavern. 

 

 – Jest nam niezmiernie miło powitać wszystkich naszych gości w hotelu LEGOLAND CASTLE. To niezwykle przemyślany projekt. Żadne dziecko po przekroczeniu progu tej unikalnej budowli nie będzie miało wątpliwości, że przebywa w prawdziwym zamku, w atmosferze baśni, rycerzy, czarodziejów i księżniczek oraz oczywiście magii klocków LEGO – mówi Christian Woller Dyrektor Zarządzający LEGOLAND-u.  

 

Dzień po otwarciu zamkowego hotelu, w sobotę 30 marca o godz. 10:00, rozpocznie się nowy sezon w parku LEGOLAND i zwiedzający będą mogli doświadczyć niezapomnianych przygód z klockami LEGO. Od 4 maja do 17 sierpnia goście będą mogli poczuć średniowieczną atmosferę podczas nowych pokazów rycerskich tzw. bitew o klocek. Będą to spektakularne pokazy z pojedynkami na koniach, sztuczkami konnymi, walką na miecze i akrobacjami.

 

 Oprócz tych dwóch dużych nowości, LEGOLAND przygotował również kolejną, która odbędzie się z okazji Wielkanocy – goście parku będą mogli uczestniczyć w wielkich poszukiwaniach jajek. 

Więcej informacji: www.legoland.dk 

 

LALANDIA: ZJEŻDŻALNIA WODNA TURBO RACER 

Turbo Racer to spektakularna nowość i gratka dla najdzielniejszych entuzjastów wodnych przygód w Lalandia Aquadome – ośrodku sportowym utrzymanym w klimacie śródziemnomorskim. Lubisz szybkość i ekstremalne przeżycia? Turbo Racer to niezwykłe doświadczenie swobodnego spadania i dużej prędkości. Dziecko musi mieć minimum 150 cm. 

Więcej informacji: www.lalandia.dk 

 

RZADKI OKAZ – NIEDŹWIEDŹ OKULAROWY W GIVSKUD ZOO 

W tym roku Givskud ZOO świętuje swoje
50. urodziny z nowym mieszkańcem: rzadkim niedźwiedziem okularowym, który przeprowadza się do tego jednego z najokazalszych ogrodów zoologicznych w Europie i będzie mieszkać na największym na kontynencie wybiegu
dla niedźwiedzi okularowych. Na gości czekają także specjalne wystawy: „Plastikowa planeta”, „Inspiratorium”, „Chatka śmierci” i „Powrót
do epoki lodowcowej”. 

W Givskud ZOO powstała również nowa, ogromna wieża zabaw Skywalk, gdzie maluchy mogą wspinać się na wysokość 9 metrów i zjeżdżać na zjeżdżalniach. 

Więcej informacji: www.givskudzoo.dk 

 

BUNKIER W TIRPITZ: NIEBEZPIECZEŃSTWO – MINY!

Czy widziałeś „Land of Mine” – duński film nominowany do Oscara? Twórcy przedstawiają dramatyczne wydarzenia po II wojnie światowej, gdy zachodnie wybrzeże Danii zostało zniszczone, gdyż niemieccy żołnierze zostali zmuszeni do usunięcia 1.500.000 śmiertelnych min lądowych. Idąc przez ekspozycję pełną min, można poczuć niebezpieczeństwo, które czyhało latem 1945 roku. Nowa wystawa w bunkrze Tirpitz zadaje pytania o etyczne problemy rozminowywania po wojnie. 

Więcej informacji: https://vardemuseerne.dk/museum/tirpitz/

 

KOLDINGHUS: KRÓLEWSKA SZKOŁA SZERMIERKI Z KARTĄ BE HAPPY PASS 

Koldinghus Castle to wspaniały i ostatni zamek królewski w Jutlandii, który przez ponad 700 lat pełnił kluczową rolę w duńskiej historii. Teraz dzieci mogą nauczyć się uprawiać szermierkę jak prawdziwy rycerz i stać się częścią gwardii króla. Poza nagrodą honorową, wszyscy, którzy korzystają z karty Be Happy Pass, otrzymają miły prezent. 

Więcej informacji:  www.koldinghus.dk 

 

FUNKY MONKEY PARK: KOLEJNE 45 TYSIĘCY M2 PARKU LINOWEGO

Funky Monkey Park to imponujący park linowy, położony w malowniczej okolicy Hylkedalen, który ma 6 szlaków o różnym poziomie trudności. Na dzieci i dorosłych czekają liny rozwieszone pod gołym niebem, drabinki, siatki i przejścia na wysokości od 3 do 10 metrów nad ziemią. Tego lata park rozrywki na szczycie drzew Funky Monkey Park powiększy się o 45.000 metrów kwadratowych, na których odbędzie się nowy kurs paintballa i inne ekscytujące aktywności dla dzieci. 

Więcej informacji: www.funkymonkeypark.dk 

 

KARTA BE HAPPY PASS, CZYLI JESZCZE FAJNIEJSZE I… TAŃSZE WAKACJE 

Z kartą lojalnościową „Be Happy Pass” można dużo zaoszczędzić, wydłużyć wakacje i zamienić je w coś bardzo wyjątkowego. Gdy nocujesz w jednym z wielu miejsc noclegowych w LEGOLAND Billund Resort, cała rodzina otrzymuje automatycznie bezpłatną kartę Be Happy Pass, która oferuje wiele rabatów i korzyści.

Więcej informacji: www.legolandbillundresort.dk/en/