30 listopada Łazienki Królewskie zapraszają na dzień atrakcji związany z obchodami 250. rocznicy koronacji króla Stanisława Augusta. Odbędą się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz spotkanie z autorem najnowszej publikacji Muzeum – „Literackiej legendy Łazienek Królewskich”.

29 listopada rozpocznie się pierwsza muzealna akcja crossbookingowa, a przez cały weekend wszystkie książki Wydawnictwa Muzeum Łazienki Królewskie będą dostępne w promocyjnych cenach.

W najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 zapraszamy rodziny z dziećmi do Starej Kordegardy na warsztaty wokół książki „Tego roku w Paryżu”. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się jak wyglądały pierwsze loty balonem, a także samodzielnie stworzyć wzorowany na królewskich listach rękopis. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 8–12 lat, informacje i zapisy: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl

Od godziny 14:30 do 16:30 w Pałacu Myślewickim trwać będzie spotkanie promocyjne najnowszej książki z serii Biblioteka Łazienek Królewskich – „Literacka legenda Łazienek Królewskich”. Publikacja stanowi pierwszą antologię literatury związanej z letnią rezydencją Stanisława Augusta, począwszy od „Odprawy posłów greckich” Jana Kochanowskiego, po wspomnienia wojenne takich poetów jak Leopold Staff czy Antoni Słonimski. Premierę książki prof. Mariana Marka Drozdowskiego i Anny Reichert uświetni występ pianisty Karola Radziwonowicza i artysty scen warszawskich Stanisława Sparażyńskiego, który odczyta fragmenty zawartych w publikacji utworów.

Z kolei w godzinach 16:30–18:00, w Pałacu na Wyspie odbędą się warsztaty „Paryż Stanisława Augusta” dedykowane młodzieży i dorosłym. Będzie to twórcze spotkanie związane z tematyką dwóch wydanych przez Muzeum książek „Tego roku w Paryżu. Korespondencja króla Stanisława Augusta i Feliksa Oraczewskiego, 1782–1784” i „Pamiętniki króla Stanisława Augusta”. Podczas warsztatów prześledzimy zmiany w życiu intelektualnym i towarzyskim mieszkańców francuskiej stolicy, począwszy od Grand Tour Stanisława Augusta, aż po przedednie Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Spotkanie poprowadzą: Aleksandra Janiszewska – autorka książki „Tego roku w Paryżu”, i Agnieszka Martyka – edukatorka Muzeum Łazienki Królewskie.

W sobotę 29 listopada o godzinie 9:00 w Starej Kordegardzie rozpocznie się pierwsza akcja crossbookingowa „Wolny wolumen”. Na specjalnie przeznaczonym regale udostępnimy książki Wydawnictwa Muzeum Łazienki Królewskie na wymianę. Każdy Gość Muzeum będzie mógł przyjść z przeczytaną już książką i wymienić ją na jedną z muzealnych publikacji. Dodatkowo przez cały weekend w muzealnych kasach i e-sklepie (http://www.lazienki-krolewskie.pl/sklep) wszystkie książki Wydawnictwa Muzeum Łazienki Królewskie będą dostępne z 20% rabatem, a do każdego zakupu zostanie dołączony miły upominek.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie oraz na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl