Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej*, poinformował, iż po raz pierwszy w ciągu 10-letniej działalności, linii lotniczej udało się zrealizować sto tysięcy lotów na przestrzeni dwunastu miesięcy.

Oznacza to możliwości przewozowe na poziomie 30 miliardów w zakresie miejsc na kilometr trasy oraz łącznie ponad 1,3 miliona godzin pracy członków załogi pokładowej**. Ze wskaźnikiem realizacji na poziomie 99,9%, 15,5 miliona pasażerów Wizz Air mogło korzystać z najwyższego poziomu usług w trakcie przelotu.

Diederik Pen, Dyrektor Operacyjny Wizz Air, powiedział: „Jesteśmy dumni z faktu, iż udało nam się po raz pierwszy w historii działalności wykonać aż sto tysięcy lotów w przeciągu dwunastu miesięcy. Wynik ten potwierdza z jakim oddaniem zespół Wizz Air pracuje nad dostarczaniem najwyższej jakości obsługi pasażerom, poszukującym atrakcyjnych cenowo lotów w 36 krajach. Ogłosiliśmy uruchomienie już ponad 30 nowych tras, które zostaną zainaugurowane w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Mamy nadzieję zaoferować jeszcze większą ilość lotów oraz dostarczyć wspaniałych doznań w czasie podróży, dzięki pakietowi wyjątkowych, dopasowanych do potrzeb pasażerów produktów i usług dodatkowych”.
O Wizz Air:
Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej*, której flota składa się z 54 samolotów typu Airbus A320 latających z 19 baz na ponad 340 trasach łączących 104 lokalizacje w 36 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 2 100 ekspertów, którzy dbają o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 13,9 miliona pasażerów do końca marca 2014 r*. Na wizztours.com oferowane są wysokiej jakości pakiety wakacyjne. WIZZ Tours to platforma łącząca usługi rezerwacji lotów i miejsc hotelowych na trasach oferowanych przez linię Wizz Air.
*Źródło: Innovata, na podstawie planowanej zdolności do przewozu pasażerów za rok zakończony 31 marca 2014 r.(„FY 2014”). 1. Europa Środkowa Wschodnia traktowana jest jako region składający się z takich państw jak: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia i Ukraina.
** Źródło: Dane wewnętrzne firmy, mierzone w okresie od 23 listopada 2013 do 22 listopada 2014