easyJet kontynuuje ekspansję we Włoszech i wprowadza pięć nowych połączeń z portu lotniczego Rzym Fiumicino. 

easyJet to wiodąca brytyjska linia lotnicza obsługująca obecnie największą sieć połączeń europejskich we Włoszech. Siatka lotów easyJet jest w dalszym ciągu rozbudowywana – linia ogłosiła właśnie wprowadzenie pięciu nowych połączeń z portu lotniczego Rzym Fiumicino.

Przewoźnik będzie obsługiwał całoroczne połączenia do Montpellier, Salonik i Belgradu, a w sezonie letnim również na Minorkę i Rodos. Ekspansja linii w Rzymie podyktowana jest planami zwiększenia ładowności w samolotach latających do i z portu Rzym Fiumicino o jedną trzecią w porównaniu do stanu obecnego. 

To nie jedyne nowe połączenia w siatce easyJet. W grudniu 2013, przewoźnik ogłosił otwarcie dwóch nowych połączeń z portu lotniczego Rzym Fiumicino – codzienne loty do Pragi oraz loty do Nantes trzy razy w tygodniu. Obie destynacje będą dostępne w ofercie easyJet na wiosnę 2014.

„Ostatnie ogłoszenia pokazują nieustanne zaangażowanie easyJet nie tylko we Włoszech, naszym trzecim największym rynku, ale także w sam porcie lotniczym Rzym Fiumicino. Plany ekspansji pozwolą easyJet na utrzymanie kluczowej, drugiej pozycji we wspomnianym porcie, a także na dalsze rozwijanie siatki europejskich połączeń.” – powiedziała Frances Ouseley, Dyrektor Regionalna easyJet we Włoszech.

Po uruchomieniu nowych tras, linia easyJet będzie obsługiwała łączenie 33 trasy do i z lotniska Rzym Fiumicino oraz 154 połączenia do i z Włoch. Baza easyJet w porcie lotnicznym Fiumicino istnieje od 2009 roku, a linia przewozi obecnie każdego roku ponad 3 miliony pasażerów. Prognozy uwzględniające plany ekspansji przewidują wzrost tej liczby do 4 milionów pasażerów rocznie. 96% włoskich klientów easyJet twierdzi, że z chęcią skorzystają z usług przewoźnika jeszcze raz, a jeden na czterech Włochów wskazuje linię jako swojego preferowanego przewoźnika.  
W marcu tego roku, linia easyJet ogłosiła plany otwarcia trzeciej bazy we Włoszech zlokalizowanej w Neapolu. Przewoźnik ma także plany 35% ekspansji w regionie Katanii. Obecnie, easyJet to największa linia operująca na lotniskach w Mediolanie, Wenecji i Neapolu, a na terenie Włoch stacjonuje aż 25 samolotów przewoźnika.