Pasażerowie easyJet będą mogli śledzić na bieżąco swoją lokalizację na lotniskach.

easyJet, największa brytyjska linia lotnicza jako pierwsza testuje technologię iBeacons. Za jej pomocą chce ułatwić pasażerom poruszanie się po europejskich lotniskach.

Strategicznie rozmieszczone sygnalizatory są obecnie testowane na lotniskach w Londynie Luton, Londynie Gatwick oraz na lotnisku Charles de Gaulle w Paryżu.

Wysyłają one pasażerom powiadomienia na telefony w momencie, kiedy zbliżają się oni do kluczowych punktów na lotnisku. Wysyłanie powiadomień jest automatycznie aktywowane, kiedy pasażerowie udają się do odprawy lub bramek bezpieczeństwa i  przypomina o przygotowaniu  karty pokładowej i paszportu.

easyJet bada tę innowacyjną technologię w szczycie sezonu letniego i jeśli będzie cieszyła się popularnością, to linia rozszerzy działania na całą Europę.  

„To kolejny przykład wprowadzania przez easyJet innowacyjnych rozwiązań, które mają za zadanie ułatwić podróżowanie pasażerom w całej Europie. Jesteśmy pierwszą linią lotnicza badającą technologię iBeacons, dzięki której możemy przyspieszyć podróż z lotniska oraz zapewnić wsparcie pasażerom. Dzięki temu latanie z easyJet staje się jeszcze łatwiejsze.” – skomentował Peter Duffy, dyrektor handlowy easyJet.

„Testujemy technologię iBeacons na naszych trzech najbardziej ruchliwych lotniskach i jeśli będzie cieszyła się popularnością, to wprowadzimy ją w całej Europie. Klienci podróżujący przez Londyn Luton, Londyn Gatwick lub lotnisko Charles de Gaulle w Paryżu, którzy posiadają telefony iPhone i aplikację easyJet już teraz mogą skorzystać z nowej technologii i skorzystać z podpowiedzi wysyłanych przez nasze testowe nadajniki.” – dodał Duffy.

Sygnalizatory Beacon to małe bezprzewodowe urządzenia działające w technologii Bluetooth, które przesyłają informacje do aplikacji easyJet zainstalowanej na telefonie. Aplikacja wykorzystuje sygnał Bluetooth aby oszacować bliskość telefonu od sygnalizatora i umożliwia w ten sposób dostarczenie odpowiedniego komunikatu w odpowiednim czasie.

Linia easyJet zdecydowała się na przeprowadzenie testów tej technologii na trzech różnych lotniskach aby oszacować najlepsze lokowanie sygnalizatorów i umożliwić pasażerom odbieranie notyfikacji w kluczowych dla nich momentach.  

Aplikacja mobilna easyJet została pobrana już 9.2 miliona razy. Jest to najszybciej działająca, dostępna aplikacja linii lotniczych. W ostatnich latach linia easyJet stawia na rozwój technologii po to, aby podróżowanie stawało się jeszcze łatwiejsze. Już teraz pasażerowie easyJet informowani są na bieżąco na temat poszczególnych lotów za pomocą aplikacji Flight Tracker dostępnej na stronie easyjet.com. Ponadto, do użytku klientów przygotowano narzędzie Inspire Me, które pomaga niezdecydowanym wybrać cel podróży oraz wyszukiwarkę biletów, która pozwoli na znalezienie biletów w najniższej cenie w zależności od daty wylotu i destynacji.

Więcej informacji na www.easyJet.com oraz easyJet Polska na Facebooku.