Mnich zdobyty! Dwie drużyny wspięły się na wymagający tatrzański szczyt, biorąc udział w charytatywnej akcji ECCO HighWalk Tatry.

Wystartowało internetowe głosowanie, którego wynik zadecyduje o podziale dotacji w wysokości 50.000 złotych, na dwa szczytne projekty: pomocy dzieciom z chorobami serca oraz budowy centrum zagrożonych gatunków roślin w polskich Tatrach.
Dziesięciu wspaniałych podzielonych na dwie drużyny, w towarzystwie znanych i cenionych ambasadorów akcji, 11 października 2014 roku, zdobyło górę Mnich, by wesprzeć projekty realizowane przez Fundację Radia ZET i Tatrzański Park  Narodowy. Podczas wspinaczki, każda z drużyn, realizowała film, dokumentujący udział w akcji. Właśnie od dziś na profilu www.facebook.com/ECCOPoland, będzie można obejrzeć materiały filmowe i oddać swój głos na wybraną organizację. Kwota dotacji zostanie podzielona proporcjonalnie do liczby otrzymanych głosów. Zasada jest prosta: im większe poparcie dla swojego projektu uzyska dana drużyna – tym więcej otrzyma środków. Głosowanie potrwa do 3 listopada 2014 roku.
Patronem całej akcji został Piotr Pustelnik – alpinista, himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum. Fundacja Radia ZET, podjęła wyzwanie wspinaczki na Mnicha by pomóc dzieciom z wadami serca, które wraz z rodzicami codziennie pokonują przeciwności losu, każdego dnia zdobywając swoje niższe i wyższe szczyty. Drużynę poprowadzili niepoprawna optymistka, doświadczona podróżniczka i autorka cenionych przewodników Beata Pawlikowska, oraz charyzmatyczny i obiektywny dziennikarz Szymon Majewski, który zagrzewał swoją drużynę do walki nietuzinkowym poczuciem humoru.
Drużyna reprezentująca Tatrzański Park Narodowy w ramach projektu ECCO HighWalk Tatry walczy o środki na utworzenie centrum hodowli unikatowych w skali kraju roślin,
w tym tatrzańskich reliktów i endemitów – sosny limby, goryczki, czy szarotki alpejskiej. Kapitanem drużyny Tatrzańskiego Parku Narodowego został Szymon Ziobrowski – dyrektor Parku, wielbiciel i obrońca Natury, wspierający drużynę górskim doświadczeniem i siłą spokoju.  
ECCO HighWalk Tatry to kolejna, po ECCO Walkathon, charytatywna inicjatywa ECCO. Tym razem zorganizowana we współpracy z firmą  GORE-TEX®, partnerem technologicznym. Akcja ECCO HighWalk Tatry łączy aktywny wypoczynek z pomocą potrzebującym. Założeniem projektu jest przełamywanie własnych barier i ograniczeń. Konsekwentne dążenie do celu i zdobywanie kolejnych szczytów. Inicjatywa pokazuje jak jednocześnie pomagać sobie i nieść pomoc innym.
O bezpieczeństwo wszystkich uczestników wyprawy ECCO HighWalk Tatry zadbali doświadczeni przewodnicy z  Biura Przewodników Wysokogórskich UIAGM/IVBV.
Zagłosuj na wybrany projekt już teraz!

Szczegóły akcji na  http://pl.ecco.com/pl-pl/company/highwalk-tatry  i na profilu www.facebook.com/ECCOPoland
KONTAKT:
Katarzyna Walczak-Szepczyńska, ConTrust, tel. +48 22 370 28 87, GSM: +48 501 121 701, k.walczak-szepczynska@contrust.pl
Maciej Wyrwas, ECCO tel. +48 22 701 24 50, MWY@ecco.com