Należąca do Grupy Emirates spółka Emirates Group Security i rząd Wielkiej Brytanii prowadzą wspólne prace nad nowym modułem szkoleniowym dotyczącym zapobiegania handlowi ludźmi. W module omówione zostaną również inne rodzaje przestępstw w ruchu lotniczym, w tym przemyt narkotyków i kradzież

 

Nowy kurs e-learningowy zostanie wprowadzony w październiku tego roku do wewnętrznego programu szkoleniowego dla personelu pokładowego i pracowników obsługi naziemnej Emirates.  Ponadto kurs zostanie włączony do programu studiów na kierunku bezpieczeństwo lotnicze oferowanym przez Emirates Group Security we współpracy z Uniwersytetem Edith Cowan w Australii. 

 

Firma Emirates Group Security opracowywała kurs w ścisłej współpracy z rządem brytyjskim, zdobywając informacje i spostrzeżenia, które pomogłyby pracownikom zauważyć i prawidłowo rozpoznać zachowania potencjalnych przestępców. Wśród nich znalazły się charakterystyczne zachowania handlarzy ludźmi i ich ofiar, a także analizy przypadków udanego zatrzymania i ukarania przestępców.  Kurs oferuje także praktyczne wskazówki dla pracowników, jak postępować w sytuacji podejrzenia przestępstwa. 

 

– Handel ludźmi to problem globalny, który dotyka setek tysięcy ludzi na całym świecie. Opracowaliśmy nowy moduł szkoleniowy, aby zwiększyć świadomość naszych pracowników i uczulić ich na zachowania potencjalnych handlarzy ludźmi i ich ofiar. Dzięki współpracy z władzami Wielkiej Brytanii byliśmy w stanie wzbogacić nowy kurs o praktyczne wskazówki i informacje, uzupełniając dotychczasowe szkolenie, które przechodził nasz personel – powiedział dr Abdullah Al Hashimi, Divisional Senior Vice President, Emirates Group Security.

 

– Nasz rząd podjął wyjątkowe w skali światowej działania wymierzone w zbrodnie współczesnego niewolnictwa i handlu ludźmi. Także linie lotnicze mają znaczącą rolę do odegrania w zwalczaniu tych przestępstw, a tego rodzaju inicjatywy stanowią ważną metodę przekazywania obsłudze wiedzy, na co zwracać uwagę i jak się zachować –  dodał brytyjski sekretarz stanu ds. imigracji,  Brandon Lewis.

 

Sympozjum AVSEC Global 2017 w Dubaju

 

Informacja o nowym module szkoleniowym została ogłoszona tuż przed rozpoczęciem trzeciej edycji AVSEC Global 2017, sympozjum organizowanego przez Emirates Group Security co dwa lata, które odbędzie się w dniach 8-10 października w hotelu i centrum konferencyjnym Le Meridien Dubai.  Jako jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych poświęconych bezpieczeństwu lotniczemu, sympozjum będzie okazją dla najwybitniejszych autorytetów w dziedzinie lotnictwa i bezpieczeństwa z całego świata, aby omówić największe problemy bezpieczeństwa w przyszłości. Ponadto podczas sympozjum odbędzie się gala nagród International Awards of Excellence in Aviation Security, przyznawanych za wybitne osiągnięcia w dziedzinie globalnego bezpieczeństwa lotniczego.

 

Więcej informacji na temat konferencji AVSEC Global 2017 znajduje się na stronie Emirates Group Security.