Emirates odebrały zamówienie 43. i 44. samolotu A380. Podwójna dostawa z niemieckiego oddziału Airbusa Finkenwerder w Hamburgu powiększyła flotę przewoźnika.

Nasi klienci kochają A380 – ich bardzo ciche i przestronne kabiny, salon pokładowy oraz prysznice spa w wyższych klasach. To piękny samolot, który wyposażyliśmy w najlepsze produkty i udogodnienia. Dodatkowo, A380 jest wciąż jedną z najbardziej wydajnych maszyn pod względem zużycia paliwa. Daje nam to pewną elastyczność i pozwala nam zaspokajać popyt na lotniskach o ograniczonej przepustowości – powiedział Tim Clark, Prezes linii Emirates.

Airbus A380 jest nieustannie udoskonalany, zarówno przez jego producentów, jak i przez Emirates w zakresie naszego produktu pokładowego. Przykładowo, nasze najnowsze A380 zostały wyposażone w większe telewizyjne ekrany LCD o wysokiej rozdzielczości, aby jeszcze bardziej polepszyć jakość naszej rozrywki pokładowej. Wprowadziliśmy również nowe tablety dotykowe, które pozwalają pasażerom kontrolować ustawienie fotela oraz wybierać ulubione filmy jednym ruchem. Są to niewielkie detale, jednak sumując to wszystko otrzymujemy niesamowite przeżycia w czasie lotu – dodał.

43. oraz 44. A380 należące do Emirates oferują 14 miejsc w klasie pierwszej, 76 miejsc w klasie biznes oraz 427 miejsc w klasie ekonomicznej i rozpoczęły loty 21 grudnia, początkowo realizując połączenia na Mauritius i do Monachium.

Emirates posiadają największą na świecie flotę A380, latając dziś co trzecią operującą maszyną tego typu. Emirates były pierwszą linią lotniczą, która zamówiła ten samolot w 2000 r., a w listopadzie podczas Dubai Air Show zamówiły aż 50 kolejnych sztuk. W 2013 r. Emirates odebrały 13 maszyn i spodziewają się dostawy kolejnych 13 w 2014 r. Przewoźnik wciąż posiada w zamówieniu 96 Airbusów A380 wartych 43 miliardy USD, z których 71 powinno zostać dostarczonych w przeciągu pięciu lat, przed końcem 2018 roku.

Ze swojego hubu w Dubaju i dedykowanego terminalu dla A380 Emirates realizują 24 połączenia na całym świecie swoimi A380, od Los Angeles po Auckland. Ilustrując zasięg A380 – Emirates wykonuje obecnie najdłuższe połączenie A380 na świecie (13414 kilometrów) latając codziennie pomiędzy Dubajem i Los Angeles, zainaugurowane na początku tego miesiąca. Najkrótszy lot A380 Emirates odbywa się pomiędzy Bangkokiem i Hong Kongiem i liczy 1900 kilometrów.

Kierunki obsługiwane obecnie przez A380 Emirates to: Amsterdam, Auckland, Bangkok, Pekin, Dubaj, Hongkong, Dżudda, Kuala Lumpur, Londyn Heathrow, Los Angeles, Manchester, Mauritius, Melbourne, Moskwa, Monachium, Nowy Jork JFK, Paryż, Rzym, Seul, Singapur, Szanghaj, Sydney, Toronto i Brisbane. Emirates rozpoczną regularne połączenie A380 do Zurychu od stycznia 2014 roku.