Emirates SkyCargo, oddział cargo należący do Emirates, wprowadził pakiet usług Emirates SkyFresh, które pozwolą zachować świeżość towarów łatwo psujących się i świeżych produktów spożywczych podczas transportu

 

Na program Emirates SkyFresh składa się nowoczesna infrastruktura Emirates SkyCargo w macierzystym porcie przewoźnika w Dubaju, młoda flota szerokokadłubowych samolotów, w tym samolotów towarowych, innowacyjne rozwiązania chłodnicze obejmujące m.in. nowy system transportowy Ventilated Cool Dolly, a także doświadczony personel – to wszystko gwarantuje, że łatwo psujące się produkty, takie jak warzywa, owoce, świeże ryby i owoce morza, mięso czy kwiaty zachowują świeżość przez cały proces transportu drogą lotniczą.

 

Dostępne są trzy warianty pakietu Emirates SkyFresh – Emirates SkyFresh, Emirates SkyFresh Breathe i Emirates SkyFresh Active – różniące się poziomem ochrony ładunku w zależności od rodzaju przewożonego produktu. Emirates SkyFresh to rozwiązanie podstawowe opracowane z myślą o warzywach i owocach, które lepiej znoszą wahania temperatur, obejmujące przyspieszony załadunek i ochronę termalną zapewnianą przez specjalną powłokę Emirates SkyCargo White Cover. Emirates SkyFresh Breathe chroni towary wrażliwe na temperatury – świeże kwiaty cięte, gotowe do sprzedaży pokrojone warzywa i owoce czy świeże ryby. Oferta obejmuje również priorytetową obsługę naziemną i transport w systemie Emirates SkyFresh Ventilated Cool Dolly. Emirates SkyFresh Active oferuje najwyższy poziom ochrony produktów nieodpornych na wahania temperatury, wykorzystując do transportu specjalne kontenery chłodnicze.

 

Emirates SkyFresh Ventilated Cool Dolly

 

Emirates SkyFresh Ventilated Cool Dolly to najnowszy, innowacyjny produkt zapewniający ochronę termalną i świeżość towarów łatwo psujących się, które wymagają ciągłego przepływu świeżego zimnego powietrza. Ventilated Cool Dolly nie tylko utrzymuje stałą temperaturę podczas transportu – wyposażony został także w system wentylacyjny pozwalający na dopływ świeżego powietrza z zewnątrz. Powietrze jest następnie oczyszczane przez specjalnie zaprojektowane filtry, ochładzane i rozprowadzane po wnętrzu, w którym przechowywane są towary. Ventilated Cool Dolly wykorzystuje panele aluminiowe z pianką poliuretanową i może przewieźć ładunek o wadze do 16 ton. W systemie można przechować różnego rodzaju jednostkowe urządzenia ładunkowe (ULD), w tym także palety.

 

Globalizacja rynku żywności i wkład w rozwój gospodarczy

 

Przewóz produktów łatwo psujących się stanowi istotny aspekt działalności Emirates SkyCargo. Ludzie na całym świecie coraz chętniej poznają kulinarne specjały i produkty spożywcze z innych krajów oraz regionów. W odpowiedzi na ów trend, branża gastronomiczna i turystyczno-hotelarska zaczęła oferować klientom coraz bardziej zróżnicowane pod względem pochodzenia produkty. Łatwo psujące się towary z różnych części globu coraz częściej transportowane są drogą lotniczą, dzięki czemu zachowują świeżość i docierają do punktu docelowego w krótkim czasie.

 

W 2016 roku linie Emirates SkyCargo przetransportowały blisko 400 000 ton towarów łatwo psujących się w ramach globalnej siatki połączeń obejmującej ponad 150 kierunków. Wśród nich znalazły się tak zróżnicowane produkty jak łosoś z Norwegii, truskawki z Kalifornii, kwiaty z Ekwadoru, mięso z Australii, mango z Indii czy wino i ser z Francji. Linie Emirates SkyCargo mają istotny wkład w rozwój światowego handlu towarami łatwo psującymi się i wzrost lokalnego eksportu.

 

Od 2015 roku przewoźnik przetransportował ponad 20 000 ton produktów tego rodzaju ze Stanów Zjednoczonych do innych krajów świata. Wśród najważniejszych towarów wywożonych z USA znajdują się wiśnie z Seattle, homary z Bostonu, truskawki, awokado i szparagi z Kalifornii, mięso z Teksasu oraz pomarańcze z Florydy. Produkty te przewożone są przez Emirates SkyCargo do kierunków znajdujących się w siatce połączeń linii na sześciu kontynentach.

 

W podobny sposób przewoźnik wspiera eksporterów żywności z Australii, przewożąc najróżniejsze australijskie produkty od mięsa po sery na Bliski Wschód i do innych regionów świata. Ponadto każdego miesiąca linie Emirates SkyCargo przewożą ponad 4 000 ton warzyw i owoców z Indii na Bliski Wschód, a stamtąd do dalej położonych kierunków. Samoloty towarowe przywożą świeże kwiaty cięte z Nairobi w Kenii i Quito w Ekwadorze do Amsterdamu.

 

Emirates SkyCargo wykorzystuje do obsługi cargo nowoczesną flotę Emirates złożoną z 257 samolotów, w tym 15 towarowych – 13 Boeingów 777-F i dwóch Boeingów 747-400ERF. Przewoźnik dysponuje najnowocześniejszymi obiektami chłodniczymi na terenie terminali cargo Emirates SkyCentral położonych na lotniskach Dubai International i Dubai World Central, w tym przestrzenią magazynową z temperaturą kontrolowaną o powierzchni ponad 25 000 metrów kwadratowych i specjalnymi ciężarówkami-chłodniami kursującymi przez całą dobę między obydwoma portami lotniczymi.