2 maja dwie najlepsze drużyny rozgrywek Pucharu Polski spotkają się na PGE Narodowym. Na arenie trwają przygotowania do zbliżającego się Finału. Jednym z elementów przygotowań jest wiosenne testowanie procedury otwierania i zamykania dachu

 

Dach PGE Narodowego jest zbudowany ze specjalnej elastycznej powłoki z domieszką teflonu. Powierzchnia składanej membrany wynosi 12 800 mkw. Dach otwierany jest do środka i chowany do tzw. garażu o powierzchni 300 mkw., który umieszczony jest nad telebimami. Proces otwierania i zamykania dachu trwa około godziny. W tym czasie uwzględnia się zwinięcie membrany, ale także umieszczenie dachu w garażu. 

 

Nie ma ściśle ustalonych norm co do częstotliwości otwierania i zamykania dachu. Jest jednak parę czynników, które muszą być spełnione, aby taki proces mógł się odbyć. Przede wszystkim odpowiednia temperatura (powyżej 5 stopni Celsjusza). Otwieranie dachu nie jest możliwe przy opadach i silnych wiatrach, które mogłyby uszkodzić konstrukcję membrany. Raz do roku prowadzony jest szczegółowy przegląd systemu sterującego dachem.

 

Organizatorzy imprez na PGE Narodowym są zobowiązani z odpowiednim wyprzedzeniem, poinformować pracowników obiektu czy chcą, aby dach był otwarty lub zamknięty.