W odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie pasażerów, linie Emirates wprowadzą samoloty A380 na swoich trasie do Pekinu (PEK) i Szanghaju (PVG), które zastąpią Boeinga 777-300ER w rejsach nr EK308/EK309 (Pekin) i EK304/305 (Szanghaj). Zmiany wprowadzone zostaną także na rejsie do Birmingham (EK39/40), również obsługiwanym do tej pory przez słynne „trzy siódemki”

 

-Drugie codzienne połączenie przewoźnika do Pekinu i Szanghaju będzie realizowane przez A380 od 1 lipca tego roku

 

-Linia wprowadza także drugie codzienne połączenie dwuklasowym A380 do Birmingham od 29 października br.

 

 Dzięki tej zmianie przewoźnik zwiększy oferowanie na trasach do Pekinu, Szanghaju i Birmingham, zapewniając pasażerom Emirates jeszcze wygodniejszą podróż w całości na pokładzie A380 do ponad 30 kierunków na całym świecie.

 

Popularny Airbus A380 linii Emirates, który w przypadku połączeń do Chin pomieści do 519 osób w trzech klasach, obecnie realizuje loty do siedmiu miast w Azji Północnej – Pekinu, Szanghaju, Kantonu, Hongkongu, Tajpej, Seulu w Korei Południowej i Narity w Japonii.

 

Pasażerowie Emirates udający się z Chin lub do Chin we wszystkich klasach będą mogli spróbować dań kuchni chińskiej, a nad komfortem ich podróży będzie czuwał ceniony w branży personel pokładowy mówiący po chińsku. Ponadto czeka na nich ponad 2 500 kanałów z najnowszymi filmami i programami telewizyjnymi, w tym chińskiej produkcji, a także muzyką i grami w systemie rozrywki pokładowej Emirates ice Digital Widescreen, który 12. rok z rzędu wygrał w prestiżowym plebiscycie Skytrax World Airline Awards. Emirates zdobyły także tytuł najlepszej linii lotniczej na świecie według plebiscytu TripAdvisor Travelers’ Choice Awards 2017.

 

Pasażerowie klasy pierwszej i biznes będą mogli spotykać się i rozmawiać w popularnym salonie pokładowym na górnym pokładzie A380, a podróżujący klasą pierwszą dodatkowo będą mogli odświeżyć się w trakcie lotu, korzystając z pokładowych pryszniców Shower Spa. Pasażerom premium linie oferują darmową usługę szoferską na lotniska w Pekinie, Szanghaju i Birmingham oraz z powrotem, dostęp do poczekalni lotniskowej, a także przyspieszoną odprawę. Podróżującym liniami Emirates przysługują także bardzo wysokie limity bagażu – do 35 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej.

 

Szanghaj był pierwszym chińskim miastem w ofercie Emirates. Jako pierwszy przewoźnik, który ustanowił regularne połączenie między Bliskim Wschodem a Chinami kontynentalnymi, linie Emirates uruchomiły loty towarowe do Szanghaju w 2002 roku, a w 2004 roku – połączenie pasażerskie. Przewoźnik uruchomił połączenia do Pekinu w 2006 roku, wprowadzając A380 na trasie w sierpniu 2010 roku – został wówczas pierwszą międzynarodową linią lotniczą wykonującą regularne loty pasażerskie A380 do Chin.

 

Realizując obecnie 38 lotów do Chin tygodniowo, linie Emirates zapewniają dogodne połączenia do ponad 150 miast w przeszło 80 krajach świata, w tym 38 kierunków w Europie, 20 w Afryce i 15 na Bliskim Wschodzie. Drugie codzienne połączenie A380 pomiędzy Dubajem a Birmingham uruchomione zostnie 29 października tego roku i stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie – od uruchomienia pierwszego lotu A380 na tej trasie w marcu 2016, z połączenia skorzystało już ponad 300 000 pasażerów.

 

Linie Emirates dysponują największą na świecie flotą A380 – znajdują się w niej 95 dwupokładowe maszyny, a 47 kolejnych oczekuje na dostawę. Flagowy samolot przewoźnika cieszy się niezwykłą popularnością wśród pasażerów ze względu na wygodę i najlepsze w branży lotniczej udogodnienia na pokładzie. Będąc pierwszym i jedynym przewoźnikiem na świecie, którego flota składa się w całości z Airbusów A380 i Boeingów 777, linie Emirates latają nowoczesnymi i wydajnymi samolotami, które zapewniają pasażerom ogromną wygodę podróży. Od 2008 roku linie Emirates przewiozły swoimi Airbusami A380 ponad 80 milionów pasażerów.