Linie Emirates ogłosiły wznowienie połączeń do Entebbe w Ugandzie (od 1 października) i Maskatu w Omanie (od 2 października), zwiększając liczbę obsługiwanych miast do 94. Linie Emirates stopniowo wznawiają działalność i odbudowują swoją siatkę, aby zapewnić więcej możliwości podróżowania. Jednocześnie dokładają wszelkich starań, aby chronić zdrowie i zapewnić bezpieczeństwo klientów i pracowników na każdym etapie podróży.

Loty do Entebbe będą odbywać się 3 razy w tygodniu: w czwartki, piątki i niedziele. Dodanie Entebbe rozszerza afrykańską sieć połączeń Emirates do 20 miejsc docelowych, umożliwiając klientom bezpieczne i dogodne połączenia z Europą, Dalekim Wschodem, obiema Amerykami, Bliskim Wschodem i Azją Zachodnią, z wygodną przesiadką w Dubaju. Lot EK 729 wyleci z Dubaju o godzinie 10:30, a przylot do Entebbe zaplanowany jest na 15:00. Rejs powrotny EK 730 wystartuje z Entebbe o godzinie 17:00 i wyląduje w Dubaju o 23:25.

Loty z Dubaju do Maskatu będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w niedziele i piątki. Rejs EK 866 z Dubaju wylatuje o godzinie 2:15, a ląduje w Maskacie o 3:30. Lot powrotny EK 867 startuje z Maskatu o 04:40, a do Dubaju dociera o 05:55.

Operacje pasażerskie do obu miast będą realizowane Boeingiem 777-300ER. Bilety można rezerwować na  emirates.com, w aplikacji Emirates, w biurach sprzedaży Emirates oraz poprzez biura podróży.

Klienci mogą zatrzymać się lub podróżować do Dubaju, ponieważ miasto zostało ponownie otwarte dla międzynarodowych gości biznesowych i turystów. Mając na uwadze bezpieczeństwo podróżnych i społeczności testy COVID-19 PCR są obowiązkowe dla wszystkich pasażerów, również tranzytowych, przylatujących do Dubaju (i ZEA), w tym obywateli ZEA, mieszkańców i turystów, niezależnie od kraju, z którego przybywają .

Kierunek Dubaj: miasto znane ze swej gościnności to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży na całym świecie, oferujący skąpane słońcem plaże, zabytki czy też obiekty rekreacyjne. W 2019 roku Dubaj odwiedziło 16,7 miliona przyjezdnych, miasto gościło ponad 100 globalnych spotkań i wystaw, a także wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Dubaj jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa. 

Elastyczność i pewność: polityka rezerwacji Emirates daje klientom elastyczność oraz pewność planowania ich podróży. Klienci, którzy kupią bilety przed 30 września 2020 na podróż zaplanowaną na 30 marca 2021 albo przed tą datą, mogą elastycznie wprowadzać zmiany w podróży z powodu ograniczeń połączeń, w związku z sytuacjami wynikającymi z COVID-19 lub przy rezerwacji taryfy Flex lub Flex plus. Więcej informacji znajduje się  tutaj.

Testy PCR w kierunku COVID-19: klienci Emirates, którzy przed wylotem z Dubaju potrzebują certyfikatu testu PCR na COVID-19, mogą skorzystać ze specjalnej oferty American Hospital i jego klinik satelitarnych w Dubaju.  Wystarczy okazać bilet lub kartę pokładową Emirates. Dostępne są również testy w domu lub w biurze, z wynikami dostępnymi w ciągu 48 godzin. Więcej informacji na  www.emirates.com/flytoDubai.

Darmowe pokrycie kosztów związanych z zachorowaniem na COVID-19: klienci linii Emirates mogą spokojnie planować lot: w przypadku rozpoznania COVID-19 podczas podróży przewoźnik pokryje koszty świadczeń medycznych bez dodatkowych opłat ze strony pasażera. Ochrona przysługuje automatycznie pasażerom lecącym liniami Emirates do 31 grudnia 2020 r. i obowiązuje przez 31 dni od momentu przebycia pierwszego odcinka podróży. Dzięki temu pasażerowie skorzystają z dodatkowej ochrony, nawet jeśli po podróży liniami Emirates polecą dalej. Więcej szczegółów:  www.emirates.com/COVID19assistance. 

Zdrowie i bezpieczeństwo: Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Podróżującym rozdawane są bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maski, rękawiczki, środki dezynfekujące i chusteczki antybakteryjne. Więcej informacji na temat środków bezpieczeństwa i usług dostępnych podczas każdego lotu można znaleźć na stronie:  www.emirates.com/yoursafety.

Wymagania dla wjeżdżających turystów: więcej informacji skierowanych do międzynarodowych gości udających się do Dubaju można znaleźć pod linkiem   www.emirates.com/flytoDubai.

Rezydenci powracający do Dubaju mogą sprawdzić najnowsze wymagania pod adresem:    www.emirates.com/returntoDubai.