Już od 8 października, w każdy czwartek, sala kinowa wypełni się pasjonatami podróży. Najciekawsi globtroterzy, fotograficy, autorzy książek opowiedzą historie z najdalszych zakątków świata. Na dużym kinowym ekranie zobaczymy starannie wyselekcjonowane fotografie i usłyszymy pełne emocji opowieści. W tym roku równolegle do czwartkowych wydarzeń na sali kinowej, udostępnimy Wam pokazy w wersji online (dostępne czwartek-piątek). Mamy nadzieję, że w czasie pandemii, gdy niemożliwe stało się fizyczne przemieszczanie po świecie, nasze pokazy staną się dla Was namiastką podróżowania i inspiracją do snucia podróżniczych planów na przyszłość.

Cykl zainauguruje opowieść o najdzikszej części gruzińskiego Kaukazu. W podróż do Tuszetii zabierze nas Magdalena Konik – fotografka, przewodniczka, pasjonatka jeździectwa i łucznictwa konnego, która spędziła cztery latach w tym pięknym i wymagającym miejscu. Podczas spotkania opowie o lokalnej kulturze, życiu mieszkańców, podążaniu szlakami pasterskimi, a także o konsekwencjach rozwoju turystyki w tym regionie oraz kwarantannie i pandemii spędzonej w Tuszetii. W piękną podróż po Kazachstanie i Kirgizji zabiorą nas Beata i Witek Muchowscy, dla których wyprawy to nie tylko poznawanie nowych miejsc, ale mierzenie się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi podróż z dziećmi, a szczególnie z niepełnosprawnym Mikołajkiem. Podczas naszych spotkań będziemy dopingować Jakubowi Rybickiem w rowerowej przeprawie przez Grenlandię, Łukaszowi Superganowi w zimowym trawersie Islandii i powędrujemy przez Pireneje oraz malownicze góry Teneryfy, Gran Canarii i La Palmy. Nie zabraknie także pięknych widoków afrykańskiej sawanny. Poza tym w programie Filipiny, Kuba, Gujana Francuska i Laponia. Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM:

8 października (czwartek), godz. 19 Gruzja: Tuszetia – życie i tradycje w dobie pandemii (Magdalena Konik)

15 października (czwartek), godz. 19 Kazachstan i Kirgistan: mali podróżnicy w krainie gór i stepów (Beata i Witek Muchowscy)

22 października (czwartek), godz. 19 Grenlandia: Lodowi Jeźdźcy (Jakub Rybicki)

29 października (czwartek), godz. 19 Namibia: przez pustynię i busz (Anna i Krzysztof Kobusowie)

5 listopada (czwartek), godz. 19 Oko w oko z Filipin(k)ami (Agnieszka Sawala)

12 listopada (czwartek), godz. 19 Gujana Francuska (Tomasz Owsiany)

19 listopada (czwartek), godz. 19 Zimowy trawers Islandii (Łukasz Supergan)

26 listopada (czwartek), godz. 19 Kuba: czekając na śnieg w Hawanie (Piotr Trybalski)

3 grudnia (czwartek), godz. 19 Góry Hiszpanii – od Pirenejów po kanaryjskie wulkany (Anna Kwitowska)

10 grudnia (czwartek), godz. 19 Laponia (Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki)

Pełny program i bilety (18 PLN): www.slajdypodroznicze.pl/inmundo i www.kinoluna.pl a także na naszym profilu na FB (www.facebook.com/Slajdypodroznicze)

Kiedy: czwartki, godz. 19.00

Gdzie: Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa lub na www.slajdypodroznicze.pl/online

Organizatorzy: grupa autorów In Mundo: Anna i Marcin Szymczakowie, Małgorzata i Marcin Złomscy 

Współorganizatorzy: Kino Luna

Patroni Medialni: Magazyn KONTYNENTY, Fotografuj.pl, Imprezypodroznicze.pl, Etnosystem.pl, Ceneria.pl, Zorientowani.pl

Sponsorzy: Klub Podróży Horyzonty, Ergo, Aura, Moskito Guard, PolarSport