Warszawa, 14 kwietnia 2014 roku – Dzisiaj o godzinie 15.00 Eurolot przewiezie pierwszych pasażerów z Warszawy do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Rejs o numerze K2 155 wykona samolot typu Bombardier Q400 o numerze rejestracyjnym SP- EQI.

Lądowanie w porcie bydgoskim zaplanowano o godz. 15.55, gdzie samolot zostanie powitany tradycyjnym salutem wodnym.

Z okazji inauguracji połączenia, port w Bydgoszczy i Eurolot przygotowały wyjątkową niespodziankę dla pasażerów z regionu. O godz. 16.30 samolot polskiego przewoźnika zabierze gości w ok. 40-minutowy rejs widokowy nad województwem kujawsko-pomorskim.
Co najważniejsze, za sterami usiądzie kapitan Marcin Pawlak, który jest… rodowitym bydgoszczaninem. Uczestnikami specjalnego rejsu będą m.in. laureaci konkursów ogłaszanych w bydgoskich mediach, dziennikarze oraz przedstawiciele regionu i biznesu.  

Uruchomienie połączenia do Bydgoszczy to kolejny krok w realizacji naszej strategii wzmacniania pozycji Eurolotu w portach regionalnych. Wierzymy, że sprostamy oczekiwaniom pasażerów z województwa kujawsko-pomorskiego, a naszą ofertę i standard obsługi docenią zarówno osoby podróżujące biznesowo, jak i turystycznie – mówi Tomasz Balcerzak, Prezes Zarządu Eurolot SA

Mamy nadzieję, że loty do Warszawy komfortowym samolotem w bardzo atrakcyjnych cenach i godzinach będą cieszyły się dużą frekwencją – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. Oddajemy do dyspozycji podróżnych 936 miejsc tygodniowoi zachęcamy do ich zapełniania. Naszym celem jest kontynuowanie i rozwijanie tego połączenia.  

Dla przypomnienia, od 15 kwietnia br. codzienne rejsy na trasie Warszawa-Bydgoszcz rozpoczynać będzie wczesnoporanny lot z województwa kujawsko-pomorskiego. Następnie, od poniedziałku do niedzieli (bez sobót) samolot będzie startował z Warszawy w godzinach późnopopołudniowych i wracał do stolicy wczesnym wieczorem. Ostatni rejs do Bydgoszczy odbywać się będzie po godzinie 21.30.

Bilety na rejsy z Warszawy do Bydgoszczy są dostępne na stronie internetowej eurolot.com, a także poprzez Call Center i u agentów sprzedaży. Ich ceny rozpoczynają się już od 99 złotych
w jedna stronę.

***

Eurolot to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się linia lotnicza. Działa na rynku od 1996 roku. Od lipca 2011 roku wykonuje własne operacje lotnicze – połączenia pomiędzy głównymi portami regionalnymi
w Polsce. W 2012 roku Eurolot rozpoczął realizację strategii łączenia polskich miast z wieloma regionami
i miastami Europy. Firma wykonuje także czartery i rejsy na zlecenie innych przewoźników m.in. LOT-u.