Przed nami sezon ferii zimowych, które wielu z nas z pewnością spędzi w górach. Miłośnicy jazdy na nartach i snowboardzie już teraz szukają więc miejsc, w których będą mogli oddać się białemu szaleństwu. Pogoda w naszym kraju jest jednak nieprzewidywalna, dlatego warto podczas ferii zimowych wybrać się w miejsce, które zapewni nam mnóstwo atrakcji niezależnie od tego czy spadnie śnieg.

Taką destynacją są z pewnością Góry Izerskie, a w szczególności kurort Świeradów – Zdrój.
Miejsce idealne na zimowe szaleństwo, ale też piesze wędrówki i rowerowe wyprawy. Taki jest Świeradów – Zdrój, położony w Sudetach, w paśmie Gór Izerskich – jedna z najpiękniejszych, uzdrowiskowo-turystycznych miejscowości w Polsce. Warto spędzić w niej ferie zimowe i przekonać się, że ze śniegiem czy bez, mogą być pełne zabawy i wypoczynku. Czas doskonale wypełnią nam zarówno atrakcje na świeżym powietrzu, jak i te, które zapewnia jeden z tutejszych obiektów – Hotel Medical SPA Malinowy Dwór.

Niezależnie od pogody
Świeradów – Zdrój to miejsce, które zachwyca o każdej porze roku. Okolica pełna jest zimowych atrakcji w sam raz dla narciarzy. Dobrze przygotowane i oznakowane trasy rozpoczynają się już na Stogu Izerskim i prowadzą m.in. przez Halę Izerską do Jakuszyc. Najnowocześniejsza w Polsce kolej gondolowa Ski&Sun w mniej niż 10 minut wwozi turystów na szczyt Stogu Izerskiego, z którego rozciąga się niesamowity krajobraz. Po szaleństwie na stoku warto zajrzeć do znajdującej się na tutaj restauracji i odpocząć na tarasie widokowym, obserwując szusujących narciarzy.
Jeśli jednak na trasach brakuje śniegu, a pogoda jest bardziej wiosenna niż zimowa, narty możemy wymienić na rower. Utworzone na tym terenie ścieżki dla rowerzystów, tzw. „single treki”, to ponad 75 km tras, zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej. Okolica zachęca także do pieszych wędrówek i zwiedzania lokalnych atrakcji, takich jak pięknie położony nad brzegiem Jeziora Leśniańskiego Zamek Czocha.

Czas na wypoczynek
Aktywny wypoczynek z pewnością  pozytywnie wpłynie na naszą formę i dostarczy świetnej zabawy. Jednak podczas ferii zimowych warto także znaleźć czas na relaks. Zapewni go oferta tutejszych hoteli, na przykład Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór. Czas spędzony w obiekcie wypełnią nam relaksujące zabiegi w SPA lub wypoczynek  w strefie Wellness, gdzie odprężymy się w dużym basenie z systemem hydromasaży lub w jednej z kilku saun (fińskiej, suchej czy parowej). Z Hotelu możemy także podziwiać piękną panoramę Gór Izerskich, korzystając z całorocznego, zewnętrznego jacuzzi na tarasie. Jeśli w czasie ferii pragniemy zadbać o swoje zdrowie, koniecznie powinniśmy poznać lecznicze właściwości oferowanych przez Hotel kąpieli siarczkowych. Mniejsi goście mogą spędzić czas bawiąc się w basenie lub w stworzonym specjalnie dla dzieci pokoju, w którym znajdą mnóstwo kolorowych i ciekawych zabawek.

Świeradów – Zdrój to miejsce idealne dla całej rodziny, które z pewnością dostarczy nam niezapomnianych wrażeń.
Więcej informacji na temat atrakcji oferowanych przez Hotel Medical SPA Malinowy Dwór, a także tych dostępnych w jego okolicy znaleźć można na stronie:  www.malinowehotele.pl/malinowydwor

Malinowe Hotele to sieć ośrodków Medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Hotel Malinowy Raj – nowa inwestycja, której zakończenie planowane jest na maj 2015 roku). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu balneologii, hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness oraz balneokosmetyki www.balneokosmetyki.pl.
Malinowy Dwór otrzymał  w 2014 roku nagrodę magazynu „Eden” SPA & Wellness na „Najpiękniejsze SPA”, w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku.
Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl