Jelenia Góra wraz z najstarszym kurortem w Polsce – Uzdrowiskiem Cieplice – zapraszają na Festiwal MOVI-CITIES, który odbędzie się w dniach 22 – 23 lutego 2014 r.

Dwudniowy Festiwal, będący kontynuacją zeszłorocznej imprezy „Transgranicznego Festiwalu Przestrzeni Publicznej”, to miejsce wydarzeń naukowych, kulturalnych, które ma charakter widowisk publicznych z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii świetlnych, laserowych, pirotechnicznych, graficznych i audiowizualnych.

W ramach tegorocznego Festiwalu zorganizowana będzie polsko – niemiecka konferencja naukowa, związana z innowacyjnym podejściem do tworzenia przestrzeni publicznej (miejskiej) oraz zastosowania światła, jako elementu rozwoju i marketingu miasta. Odbędą się również wystawy fotografii, mappingi „architektoniczne” m.in. na elewacjach Zdrojowego Teatru Animacji, Pawilonu Uzdrowiskowego „Lalka” oraz iluminacje świetlne na wielu innych budynkach miast oraz obiektach Uzdrowiska Cieplice. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą tradycyjnie występy zespołów muzycznych oraz pokazy laserowe na ekranie wodnym, jak również pokazy pirotechniczne „Symphony of fire” i spektakl multimedialny z udziałem skrzypaczki grającej laserowym smyczkiem.

Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU w ramach tegorocznej edycji Festiwalu MOVI-CITIES udostępniło elewację obiektu uzdrowiskowego „Lalka” na przeprowadzenie pokazów świetlnych i mappingu.

Festiwal organizowany jest przez dwa samorządy – Jelenią Górę i partnerskie miasto Boxberg w Niemczech, a finansowanie pochodzi z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013.

 

 

Serdecznie zapraszamy na Festiwa Movi-Cities Jelenia Góra 2014:

22 lutego br. (sobota) w godzina 10:00 – 22:00

oraz

23 lutego br. (niedziela) w godzinach 10:00 – 21:00