W dniach 16-19 marca w Ankarze odbędzie się już 3. edycja corocznego „Festiwalu sztuki współczesnej”. Wydarzenie ma na celu promowanie początkujących artystów i zebranie jak największej liczby zróżnicowanych projektów. W jego ramach odbędą się konferencje, warsztaty, seminaria oraz rozmowy o sztuce

 

Z biegiem czasu festiwal rozszerzył swój zakres brzmień o muzykę elektroniczną. Dzięki temu obecnie przyciąga nie tylko entuzjastów jazzu, ale także wielbicieli innych gatunków muzycznych.

 

O festiwalu

 

W roku 2010 festiwal obchodził swoją 20 rocznicę, z okazji której został wydany specjalny jubileuszowy album. Rok później XX edycja została nagrodzona w kategorii „Odpowiedzialność społeczna — kultura i sztuka” w ramach Złotych Nagród Kompasu organizowanych przez Stowarzyszenie Związków Publicznych w Turcji. W ramach obchodów 25-lecia festiwalu wydano specjalną płytę ze zbiorem utworów współczesnej tureckiej sceny jazzowej.

 

Miejsce festiwalu

 

W oczach wielu Stambuł stanowi symbol Orientu, ze swoja specyficzną atmosferą tajemniczości czy egzotyką. Każdy bez wyjątku, po poznaniu Stambułu, a szczególnie jego najstarszej części, sam dojdzie do wniosku, że jest to jedno z najpiękniejszych miast świata, gdzie zgiełk, życie i ruch uliczny rządzą się własnymi prawami.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: http://www.akbanksanat.com/caz/27-akbank-caz-fe.