Od 4 do 24 marca Goście restauracji Qubus Hotel Gdańsk będą mogli spróbować niezwykłych dań w ramach organizowanego przez obiekt festiwalu ryb.

 

Specjalna karta obowiązywać będzie 3 dni w tygodniu, we wtorki, środy i czwartki. Smakoszom delikatnych ryb, Szef Kuchni zaproponuje 4 oryginalne potrawy. Goście mogą zacząć ucztę od przystawek, w których serwowany będzie łosoś marynowany w sosie słodko-kwaśnym oraz rolmops ze śledzia, z tradycyjną sałatką ziemniaczaną. Dla lubiących konkretne dania, w karcie znajdą się takie smakołyki jak, grillowany stek z tuńczyka na wiosennej sałacie lub filet z dorsza saute w towarzystwie duszonych pomidorów i pora.

    – Nowe propozycje to ukłon w kierunku świeżych, zdrowych, wiosennych smaków i delikatnych mięs z ryb. W końcu nasza restauracja znajduje się w nadmorskim mieście, gdzie tradycja jedzenia ryb jest bardzo silna – mówi Krzysztof Okoń, Szef Kuchni w Qubus Hotel Gdańsk – potrawy z ryb zawierają też dużo witamin m.in. A i D, a także witaminy E oraz kwasy omega-3, które z kolei wzmacniają odporność. Dania z ryb są zatem lekkie, zdrowe i idealne na wczesne wiosenne dni – dodaje Pan Krzysztof.

Dania z ryb to również ciekawa alternatywa dla wegetarian. Restauracja nie zapomina też o smakoszach tradycyjnych mięs, którym Szef Kuchni proponuje dania z karty głównej. W niej Goście znajdą ponad 30 rozmaitych propozycji, od lekkich zup i oryginalnych przystawek, po pożywne makarony i aromatyczne mięsa m.in. jagnięcinę, steki wołowe, czy dania z drobiu.

    – Festiwal ryb, bo tak nazywamy nową kartę z „morskimi” przysmakami, stworzyliśmy z myślą o naszych Gościach, którzy odwiedzając Gdańsk z chęcią skosztują właśnie potraw z rybą. Nasi Goście wiedzą, że w restauracji proponujemy zawsze dania składające się z najwyższej jakości, świeżych produktów. W ten sposób staramy się też popularyzować wśród odwiedzających nasz hotel smaczne i zdrowe jedzenie, a ryby właśnie takie są – mówi Rafał Willich, Dyrektor Qubus Hotel Gdańsk.

Qubus Hotel Gdańsk to 4 gwiazdkowy obiekt, zlokalizowany tuż przy malowniczej rzece Motławie. Swoim Gościom proponuje 193 miejsca w 110 komfortowych pokojach. Obiekt pełni także funkcję centrum konferencyjnego oferując 4 sale konferencyjne o łącznej powierzchni 250m2.