Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza wszystkich uczestników Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival do strefy edukacyjnej w Pawilonie Podchorążówki. Jest to doskonałe miejsce dla tych, którzy poza koncertami szukają innych muzycznych wrażeń.

W strefie edukacyjnej każdy miłośnik muzyki znajdzie coś dla siebie. Najmłodsi – kolorowanki z instrumentami, proste nuty, przepisy na zabawy muzyczno-ruchowe oraz instrumenty do samodzielnego wykonania w domu. Nieco starsi – gramofon z możliwością odtwarzania własnych płyt winylowych, a także programy i informacje festiwalowe. W Pawilonie Edukacyjnym można również zagrać na niezwykłym, wielkoformatowym instrumencie Bluespiper autorstwa Adama Mazurka.

Ponadto Muzeum zaprasza na pozostałe wydarzenia w strefie edukacyjnej. Wśród nich m.in. Muzyczne 9 Miesięcy, czyli ćwiczenia dla kobiet w ciąży przy dźwiękach natury; Muzyczne Książeczki, cykl warsztatów wokół nowości wydawniczych, podczas których zaprezentowane zostaną najciekawsze pozycje wydawnicze o muzyce (nie tylko) dla dzieci; Spotkania Muzyczne Na Leżakach prowadzone przez Jana Popisa; Niedzielne Warsztaty rodzinne (zbiórka przed Pałacem na Wyspie) czy warsztaty i zabawa taneczna z Janusz Prusinowski Trio, które odbędą się w Amfiteatrze.

Pawilon Edukacyjny jest otwarty w festiwalowe weekendy w godzinach otwarcia Muzeum.
Wstęp wolny.

Fotorelację z Festiwalu Strefa Ciszy można oglądać na Facebooku: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie oraz na Instagramie: www.instagram.com/lazienkimuzeum. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie www.strefaciszyfestival.pl. Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są także
na Twitterze: www.twitter.com/lazienkimuzeum .