– dzięki zawarciu umowy z  HRS

Dzięki dodaniu oferty 70 tys. hoteli HRS do platformy Travelport biura podróży będą mogły oferować klientom więcej możliwości, a HRS zwiększy swój globalny zasięg Langley, Wielka Brytania, 13 kwietnia 2015 r. — Firma Travelport, czołowy dostawca systemów i technologii dystrybucji i obsługi płatności oraz innych rozwiązań dla światowej branży turystycznej, oraz HRS, globalny dostawca rozwiązań hotelowych, poinformowały o zawarciu wieloletniej globalnej umowy dystrybucyjnej.

W ramach umowy do platformy Travelport Travel Commerce Platform zostanie dodana oferta nawet 70 tys. hoteli HRS, z których większość to hotele niezależne. Dzięki temu 67 tys. biur podróży korzystających z systemu Travelport będzie mieć dostęp do oferty prywatnych dostawców usług hotelowych, co pomoże im w zapewnieniu większego wyboru i lepszej obsługi zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Oferta HRS będzie dostępna dla  biur podróży korzystających z uslug Travelport jeszcze w tym roku, co wyeliminuje konieczność dokonywania czasochłonnych i mało wydajnych rezerwacji za pośrednictwem różnych kanałów. Ponadto umowa ta zapewnia biurom podróży korzystającym z systemu Travelport dostęp do programu HRS Business Tariff, w ramach którego 35 tys. hoteli na całym świecie oferuje firmom promocyjne ceny.

„Platforma Travelport pozwala nam dotrzeć do nowych klientów na całym świecie, rozszerzając w ten sposób zasięg naszych globalnych partnerów hotelowych i zwiększając liczbę rezerwacji” — powiedział Tobias Ragge, dyrektor generalny HRS. „Zapewnia ona biurom podróży dostęp do większej liczby hoteli i pomaga w znalezieniu odpowiednich ofert — a wszystko to w ramach sprawnego  procesu rezerwacji. Współpraca ta przynosi korzyści wszystkim stronom, a dla nas stanowi kluczowy kamień milowy w realizacji naszej strategii obejmującej wiele kanałów”.

„HRS to licząca się firma w branży dystrybucji usług hotelowych, zwłaszcza w Niemczech” — powiedział Niklas Andréen, wiceprezes ds. globalnych usług hotelarskich i mediów cyfrowych w firmie Travelport. „Cieszymy się, że będziemy mogli dodać ich ofertę do naszej wiodącej w branży platformy i w ten sposób zapewnić biurom podróży i klientom korporacyjnym jeszcze większe możliwości. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania tej współpracy, która stanowi część naszej długoterminowej strategii przekształcania branży turystycznej oraz rozszerzania naszej strategii  Beyond Air w zakresie usług hotelowych i wynajmu samochodów, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju w segmencie usług hotelowych oraz podróży służbowych”.

Zawarcie umowy z HRS stanowi część strategii Beyond Air firmy Travelport, w ramach której firma Travelport przejęła spółkę Travel IT w styczniu 2015 r. oraz spółkę Hotelzon w czerwcu 2014 r.