Ośrodki Medical SPA to coraz popularniejsze miejsca wypoczynku całych rodzin. Zlokalizowane w uzdrowiskach obiekty łączą relaks z dbałością o zdrowie i pozwalają na odprężenie w otoczeniu przyrody. Jeśli wybieramy się do Medical SPA z dziećmi, warto wziąć pod uwagę te miejsca, które swoją ofertę dostosowały do potrzeb maluchów i prowadzą diagnostykę oraz terapię pod kątem ich prawidłowego rozwoju.

Każdy rodzić pragnie, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo. Okres najbardziej dynamicznych zmian w budowie i umiejętnościach malucha przypada na kilka pierwszych lat jego życia. Dostęp do wiedzy medycznej, chociażby tej w Internecie, sprawia, że opiekunowie mogą na co dzień monitorować rozwój swojego dziecka. Dotyczy to także prawidłowej postawy, która zwłaszcza u dzieci w wieku szkolnym, obciążonych plecakami z cenną wiedzą, może pozostawiać wiele do życzenia. Co pewien czas warto jednak skontrolować stan zdrowia dziecka np. z fizjoterapeutą, który zweryfikuje możliwe zaburzenia ruchowe. Wczesna diagnoza ewentualnych nieprawidłowości umożliwi przeprowadzenie odpowiedniej rehabilitacji.
Medical SPA dla zdrowia dziecka
Diagnostykę pod kątem prawidłowego rozwoju dziecka prowadzą niektóre ośrodki Medical SPA. Jednym z nich jest Malinowy Dwór w Świeradowie – Zdroju.
„U dzieci powyżej 7 roku życia najczęściej występują wady postawy. To jednak schorzenia, które powinien rozpoznać każdy fizjoterapeuta. Z kolei do 7 roku życia terapia jest bardzo specyficzna, co sprawia, że nie każdy specjalista potrafi przeprowadzić prawidłowe rozpoznanie wszystkich zaburzeń. W naszym ośrodku diagnozujemy maluchy pod kątem prawidłowego neurorozwoju i sprawdzamy napięcia mięśniowe” – powiedział Rafał Wierzbicki, fizjoterapeuta Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór.
Przyjemne z pożytecznym
Na pierwszej wizycie przeprowadzana jest diagnostyka, która trwa około 20 minut. Jeżeli wykryte zostaną nieprawidłowości w rozwoju, dziecko bierze udział w terapii. Każde z zajęć trwa nie więcej niż 40 minut – to optymalny czas dla małego pacjenta. Oprócz specjalistycznego leczenia na miejscu, fizjoterapeuta instruuje rodziców jak pracować z dzieckiem w domu.
Hotel Medical SPA Malinowy Dwór w terapii dzieci stosuje również popularny w ostatnim czasie kinesiotaping. Metoda wykorzystująca specjalnie wytworzony plaster – Kinesio® Tex., pomaga w korekcji niewłaściwej pozycji stawu u maluchów (np. wady stóp) oraz wspomaga pracę mięśni (np. brzucha).
Ponadto w ośrodku Medical SPA Malinowy Dwór przygotowany został pokój, w którym maluchy znajdą mnóstwo kolorowych i ciekawych zabawek. Dzieci mogą także korzystać z basenu i nauki pływania, a jak wiadomo pluskanie się w wodzie to dla nich ogromna frajda. Wiosną i latem warto wybrać się całą rodziną na wycieczkę rowerową. W Świeradowie – Zdroju znajduje się bowiem 75 km tras dla rowerzystów. Szerokie na metr, jednokierunkowe szlaki wykluczają możliwość kolizji, a najprostszy z nich – zielony, z łatwością pokonają nawet kilkuletnie maluchy.
Więcej informacji na temat zabiegów oferowanych przez Hotel Medical SPA Malinowy Dwór, znaleźć można na stronie:  www.malinowehotele.pl/malinowydwor

Malinowe Hotele to sieć ośrodków Medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Hotel Malinowy Raj – nowa inwestycja, której zakończenie planowane jest na maj 2015 roku). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu balneologii, hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness oraz balneokosmetyki www.balneokosmetyki.pl.
Malinowy Dwór otrzymał  w 2014 roku nagrodę magazynu „Eden” SPA & Wellness na „Najpiękniejsze SPA”, w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz trzeci zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz ósmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku.
Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl