Nie tylko najmłodsi kochają dinozaury. Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie staje się coraz popularniejszym miejscem firmowych imprez. Oprócz części rozrywkowej ogromny 40-hektarowy obszar kompleksu umożliwia realizację niemal każdego outdoorowego wyzwania dla pracowników

– Jednocześnie jesteśmy w ramach działań outdoorowych pomieścić nawet kilka tysięcy osób – mówi Monika Pękala, szefowa marketingu JuraParków. – Dlatego kompleks w Krasiejowie dzięki swojej przestrzeni daje możliwość realizacji różnorodnych aktywności podczas firmowych pikników, czy imprez. Także tych realizowanych na wodzie, w powietrzu czy na stałym lądzie, które realizujemy we współpracy z naszymi partnerami. Ogromny przestrzeń, świetna kuchnia oparta na lokalnych produktach to dzisiaj jedne z wyznaczników imprez, jakich poszukują firmy. Bardzo często bywa tak, że osoby organizujące tego typu wydarzenia odwiedzają nas z dziećmi i dostrzegając potencjał miejsca powracają do Krasiejowa z różnego rodzaju aktywnościami dla pracowników, a także ich rodzin.
W powstałym w ubiegłym roku Parku Nauki i Ewolucji Człowieka działa specjalna sala multimedialna w układzie amfiteatralnym, która dzięki swojemu futurystycznemu wyglądowi doskonale nadaje się do różnego rodzaju prelekcji i konferencji. Jednocześnie z tej nowoczesnej przestrzeni może korzystać 120 osób, a liczbę tą można zwiększyć wprowadzając rotacyjny poczęstunek, czy odkrywanie tajników technologii i ewolucji człowieka w samym interaktywnym muzeum. W budynku istnieje specjalna stacja dokująca, która dzięki swojemu wystrojowi może stać się miejscem kameralnego futurystycznego bankietu. Z myślą o większych grupach działają specjalne zadaszone i dogrzewane konstrukcje namiotowe na terenie JuraParku. W obu może jednocześnie bawić się kilkaset osób. – Realizujemy również bardzo duże wydarzenia, które odbywają się w kilu miejscach jednocześnie – mówi Jolanta Labus z Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, koordynująca wydarzenia firmowe. – Z myślą o gościach przygotowujemy nie tylko dedykowane menu i regionalne przysmaki, ale jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wysublimowanym gustom kulinarnym. Praktyka pokazuje jednak, że im bardziej wyszukane menu, tym większą popularnością na imprezach zamkniętych cieszy się stół regionalny ze swojskimi wędlinami oraz produktami lokalnymi. Także na tego typu imprezach szukamy prostych i szlachetnych smaków.
Ogromna, ponad 40-hektarowa przestrzeń, jaką dysponuje kompleks Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie daje olbrzymi potencjał do realizacji zarówno kameralnych jak i masowych projektów firmowych. Do wykorzystania jest także możliwość realizacji wydarzeń o charakterze rodzinnym, ze zróżnicowanymi atrakcjami dla dorosłych i dzieci. Z myślą o tych ostatnich przygotowano m.in. warsztaty paleontologiczne. Żeby stanąć oko w oko z dinozaurem nie trzeba się mierzyć z kilkukilometrową ścieżką paleontologiczną. Z niezwykłymi mieszkańcami prehistorii można się spotkać na swoistym dziedzińcu JuraParku, gdzie można się przyjrzeć Silezaurowi, który został odnaleziony i włączony do systematyki dinozaurów, właśnie dzięki odkrywce w Krasiejowie.