Premiery najnowszych urządzeń i sprzętu z branży fitness, znani na całym świecie instruktorzy, dyskusje na temat trendów i innowacji, intensywny trening „na żywo” oraz ścieżka zdrowia z poradami specjalistów – tak w skrócie można określić zbliżającą się dziewiątą edycję targów FIT-EXPO fitness & sport park, która w dniach 23-25 maja 2014 odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Od 23 do 25 maja na targach FIT-EXPO lać będzie się pot, podniesie ciśnienie i endorfina zwiedzających. Już niedługo rusza bowiem jedno z najważniejszych wydarzeń branży fitness w Polsce.

Poznań stolicą branży fitness
Przez trzy dni pawilony targowe tętnić będą życiem. Do Poznania zjadą się właściciele i menadżerowie klubów oraz centrów fitness, ośrodków Wellness & SPA, siłowni, OSiR-ów czy MOSiR-ów, ośrodków wypoczynkowych i rehabilitacyjnych oraz instruktorzy fitness. Wśród uczestników nie zabraknie również szerokiej publiczności, szczególnie miłośników aktywnego spędzania czasu, którzy będą mogli zapoznać się z kompleksową, ściśle skrojoną, ofertą dostosowaną do ich potrzeb. Dla szerokiej publiczności wstęp w niedzielę będzie bezpłatny.
Ścieżka zdrowia
Podczas FIT-EXPO dyżurować będą specjaliści, którzy udzielać będą bezpłatnych porad i wskazówek aktywnym sportowo osobom.
Porady dietetyczne. Jak skomponować dietę dopasowaną do ćwiczeń? Dlaczego inną dietę stosuje kulturysta, a inną kobieta ćwicząca fitness? Specjalista doradzi i podpowie jak najlepiej się odżywiać, by być fit.
Pielęgnacja ciała Zapraszamy na konsultacje ze specjalistkami kosmetologii, które wyjaśnią, jakie kosmetyki są konieczne, bez których można się obejść oraz na co zwracać szczególną uwagę prowadząc aktywny styl życia.
Jak biegać, czyli porady trenerskie Bieganie nie wymaga większego przygotowania, ale konsultacja z trenerem zawsze się przyda. Fachowiec wychwyci na przykład popełniane przez nas błędy techniczne a to uchroni przed kontuzjami i niezaplanowanymi przerwami w treningach.

Nowości produktowe
Targi FIT-EXPO to przede wszystkim ogromna dawka nowości produktowych, które zostaną zaprezentowane w przestronnych i nowoczesnych pawilonach targowych. Innowacyjne rozwiązania sprzętowe i usługowe z branży fitness przedstawią wiodący w kraju i za granicą producenci oraz dystrybutorzy, którzy z chęcią podzielą się fachową wiedzą. Udział w targach to niepowtarzalna okazja, by osobiście sprawdzić i przetestować sprzęt siłowy, urządzenia typu Cardio czy sprzęt rehabilitacyjny. Nie zabraknie suplementów diety, odżywek dla sportowców i parafarmaceutyków. Na targach będzie można kupić i zobaczyć najmodniejsze w tym sezonie stroje na siłownię czy fitness.

Wydarzenia dla specjalistów
Stałym i bardzo ważnym punktem wzbogacającym część merytoryczną targów jest Kongres FIT-EXPO trendy i innowacje, który Opocznie się dzień przed rozpoczęciem imprezy, tj. 22 maja.
Targom FIT-EXPO towarzyszyć będzie również kolejna edycja Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA. Instruktorzy oraz fani zdrowego trybu życia pragnący udoskonalić swoje umiejętności wezmą udział w energetycznych i inspirujących warsztatach trwających ponad 100 godziny. Poprowadzi je grupa blisko 70 prezenterów z Polski i za granicy. Nowością będzie odrębna strefa treningu z TRX. Na uczestników czekać będzie ponad 50 stanowisk do ćwiczeń, trzech master instruktorów oraz inni prezenterzy, którzy wspólnie poprowadzą  10 godzin wszechstronnych zajęć.

Zasady wstępu

Od czwartku do soboty – wstęp płatny wyłącznie dla specjalistów
Specjaliści zainteresowani udziałem w targach FIT-EXPO mogą już teraz nabyć bilety za pośrednictwem serwisu MTP24.pl.

Niedziela – dla szerokiej publiczności – wstęp wolny

Do zobaczenia na FIT-EXPO 2014!

Więcej szczegółów o targach na stronie www.fitness.mtp.pl