1 maja 2014 roku Łazienki Królewskie w Warszawie zapraszają na Piknik Europejski z okazji X rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Gościem Honorowym Pikniku będzie
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski z Małżonką, który posadzi w Łazienkach Dąb Wolności.
  W programie Pikniku są liczne atrakcje dla dzieci oraz dorosłych. Dodatkowo, wstęp do łazienkowskich obiektów od 1 do 4 maja będzie bezpłatny.

 

  Piknik rozpocznie się o godzinie 10.00 uroczystością posadzenia Dębu Wolności przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wydarzeniem tym Prezydent RP zainauguruje ogólnopolską akcję sadzenia Dębów Wolności, dlatego dokona tego w asyście młodzieży, urodzonej 4 czerwca 1989 roku – w dniu pierwszych demokratycznych wyborów.  Zapraszamy wszystkich, którzy chcą być obecni przy tym wyjątkowym wydarzeniu, w okolice Nowej Oranżerii (wejście od ulicy Gagarina lub ulicy Parkowej) .
  Prezydent spotka się tam też z dziećmi, urodzonymi w dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej, czyli 1 maja 2004 roku, dlatego również 10-latków, oczywiście z rodzicami, zapraszamy do sadzenia z Prezydentem Dębu Wolności. Tych, którzy chcą wziąć udział w tej wyjątkowej uroczystości, prosimy o wysłanie e-maila, informującego o planowanym przybyciu na uroczystość, na adres: piknik@lazienki-krolewskie.pl.  

  Wszyscy, którzy zdecydują się spędzić pierwszy dzień maja na Pikniku Europejskim, będą mieli okazję nie tylko do wspaniałej zabawy, będzie też chwila na relaks i artystyczne doznania. Piknikowi będzie towarzyszyć muzyka w wykonaniu orkiestr dętych. Przez cały dzień odbywać się będą animacje dla dzieci i pokazy dla dorosłych w specjalnie przygotowanej strefie leżakowania w pobliżu Nowej Oranżerii, na Łące Polskiej, w Pawilonie przy Podchorążówce oraz w Alei Chińskiej. Dla gości przygotowano poczęstunek – 10 tysięcy pączków oraz napoje przygotowane przez sponsorów wydarzenia. Piknik zakończy się spektaklem muzycznym w wykonaniu Teatru Chorea o godzinie 19.00 w Amfiteatrze.  

  Piknik Europejski zorganizowano przy wsparciu sponsorów: PZU, Belvedere–Cafe Łazienki Królewskie Sp. z o.o., Herbapol–Lublin S.A. oraz Coca-Cola HBC Polska. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie www.lazienki-krolewskie.pl Więcej aktualności na profilu www. facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie.