Emirates ogłosiły powrót A380 na lotnisko Moskwa Domodiewo (DME) – to odpowiedź na potrzeby rynku i umożliwienie pasażerom dodatkowych opcji przy planowaniu podróży. Kultowy A380 linii Emirates zacznie wykonywać operacje pasażerskie między Dubajem a Moskwą 18 września. Emirates aktualnie lata samolotem A380 do 5 miast – do Kairu, Paryża, Londynu (na Heathrow), Kantonu i Toronto. 

Doświadczenie lotu samolotem Emirates A380 ze względu na przestronne i wygodne kabiny jest nadal bardzo pożądane przez podróżnych. Linia lotnicza będzie włączać ten popularny samolot do siatki zgodnie z zapotrzebowaniem i pozwoleniami operacyjnymi.

Loty do Moskwy będą odbywać się w każdy piątek i sobotę. W piątki rejs EK 133 wyleci z Dubaju o 10:10 i wyląduje w Moskwie o 14:25 czasu lokalnego. Lot powrotny EK 134, wystartuje z Moskwy o godzinie 17: 35 i przyleci do Dubaju o 23:35 czasu lokalnego. W soboty rejs EK 131 wyleci z Dubaju o 16:15 i dotrze do Moskwy o 20:30 czasu lokalnego. Lot powrotny EK 132 z Moskwy odlatuje o 23:20 i ląduje w Dubaju o 05:30 czasu lokalnego następnego dnia.

Loty można rezerwować na emirates.com albo przez biura podróży. Podróżni mogą również korzystać z ulepszonej łączności za pośrednictwem partnerstwa Emirates – lotami code-share z S7 Airlines, co zapewnia lepszy dostęp do wielu regionalnych kierunków.

Aktualnie Emirates obsługują ponad 85 miejsc, oferując pasażerom podróże między obiema Amerykami, Europą, Afryką, Środkowym Wschodem, regionem Azji i Pacyfiku dzięki wygodnym połączeniom przez Dubaj.

Klienci mogą zatrzymać się lub podróżować do Dubaju, ponieważ miasto zostało ponownie otwarte dla międzynarodowych gości biznesowych i turystów. Mając na uwadze bezpieczeństwo podróżnych i społeczności testy COVID-19 PCR są obowiązkowe dla wszystkich pasażerów, również tranzytowych, przylatujących do Dubaju (i ZEA), w tym obywateli ZEA, mieszkańców i turystów, niezależnie od kraju, z którego przybywają.

Klienci Emirates, którzy przed wylotem z Dubaju potrzebują certyfikatu testu PCR na COVID-19, mogą skorzystać ze specjalnej oferty American Hospital i jego klinik satelitarnych w Dubaju.  Wystarczy okazać bilet lub kartę pokładową Emirates. Dostępne są również testy w domu lub w biurze, z wynikami dostępnymi w ciągu 48 godzin. Więcej informacji na www.emirates.com/flytoDubai

Kierunek Dubaj: miasto znane ze swej gościnności to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży na całym świecie, oferujący skąpane słońcem plaże, zabytki czy też obiekty rekreacyjne. W 2019 roku Dubaj odwiedziło 16,7 miliona przyjezdnych, miasto gościło ponad 100 globalnych spotkań i wystaw, a także wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Dubaj jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa. 

Elastyczność i pewność: polityka rezerwacji Emirates daje klientom elastyczność oraz pewność planowania ich podróży. Klienci, którzy kupią bilety przed 30 września 2020 na podróż zaplanowaną na 30 listopada albo przed tą datą, mogą elastycznie wprowadzać zmiany w podróży z powodu ograniczeń połączeń, w związku z sytuacjami wynikającymi z COVID-19 lub przy rezerwacji taryfy Flex lub Flex plus. Więcej informacji znajduje się  tutaj.

Darmowe pokrycie kosztów związanych z zachorowaniem na COVID-19: klienci linii Emirates mogą spokojnie planować lot: w przypadku rozpoznania COVID-19 podczas podróży przewoźnik pokryje koszty świadczeń medycznych bez dodatkowych opłat ze strony pasażera. Ochrona przysługuje automatycznie pasażerom lecącym liniami Emirates do 31 października 2020 r. (pierwszy lot powinien odbyć się nie później niż 31 października 2020 r.) i obowiązuje przez 31 dni od momentu przebycia pierwszego odcinka podróży. Dzięki temu pasażerowie skorzystają z dodatkowej ochrony, nawet jeśli po podróży liniami Emirates polecą dalej. Więcej szczegółów:  www.emirates.com/COVID19assistance.

Zdrowie i bezpieczeństwo: Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Podróżującym rozdawane są bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maski, rękawiczki, środki dezynfekujące i chusteczki antybakteryjne. Więcej informacji na temat środków bezpieczeństwa i usług dostępnych podczas każdego lotu można znaleźć na stronie:  www.emirates.com/yoursafety. 

Wymagania dla wjeżdżających turystów: więcej informacji skierowanych do międzynarodowych gości udających się do Dubaju można znaleźć pod linkiem   www.emirates.com/flytoDubai.