W dniach 22-26 stycznia 2014 r Gdańsk prezentował się podczas 34 edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych FITUR w Madrycie.

Na stoisku Narodowym Polskiej Organizacji Turystycznej prezentowano bogatą ofertę turystyczną miasta Gdańska oraz wymieniano kontakty branżowe.

Gdańsk obok Warszawy i Krakowa należy do najbardziej rozpoznawalnych i popularnych miast odwiedzanych przez Hiszpanów, co potwierdziła ilość osób, które odwiedziły Gdańskie stoisko i pobrało materiały promocyjne- blisko 5 tys. Największą popularnością cieszyło się wydawnictwo „Hity Gdańska” oraz katalog ofert turystycznych.

Obecność gdańskiej branży turystycznej na targach FIRUR zaznaczona została m.in. poprzez ufundowanie atrakcyjnych nagród związanych z pobytem w Gdańsku w konkursie dla publiczności przeprowadzonym w dniu 25 stycznia przez organizatorów targów. Podczas spotkania dla hiszpańskich mediów organizowanego na Polskim Stoisku Narodowym przedstawiono atrakcje i walory Gdańska. Zakończeniem prezentacji było losowanie wśród zebranej branżowej publiczności przelotu i weekendowego pobytu w jednym z gdańskich hoteli.

Stoisko Gdańska odwiedził Ambasador RP w Madrycie –Tomasz Arabski. Do obecności Gdańska na targach FIRTUR odniósł się z prawdziwą sympatią i satysfakcją.

Według pierwszych szacunkowych danych organizatorów targów, tegoroczną imprezę przez 5 dni jej trwania odwiedziło ok. 200 000 osób.