W dniach 10 – 12 kwietnia 2014 Gdańska Organizacja Turystyczna będzie uczestniczyć w targach turystycznych „Jantur” i evencie promocyjnym „Dzień Śledzia” w Kaliningradzie promując Gdańsk i region oraz branże turystyczną.

 

Obserwując wzrost zainteresowania Gdańskiem mieszkańców Kaliningradu Gdańska Organizacja Turystyczna już po raz drugi uczestniczyć będzie w targach turystycznych Jantur w Kaliningradzie.  Targi trwają 3 dni (10 – 12.04) i będą doskonałą okazją do promocji usług i obiektów gdańskiej branży turystycznej wśród mieszkańców Kaliningradu i okolic. Na stosiku dostępne będą niezbędne materiały dla turystów, które zachęcą do odwiedzenia Gdańska min. „Hity Gdańsk”, „Skarb Gdańska – Bursztyn”, katalog produktów turystycznych, mapy Gdańska oraz liczne gadżety promocyjne.

Natomiast w dniu 12 kwietnia Gdańska Organizacja Turystyczna we współpracy z Faktorią z Pruszcza Gdańskiego i Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną zorganizuje event promocyjny podczas największego wydarzenia w Kaliningradzie – Dzień Śledzia. W roku 2013 w tym święcie uczestniczyło 300 000 uczestników z Kaliningradu i okolic. W ramach wydarzenia umieszczony zostanie duży namiot promocyjny Gdańska, w którym dostępne będą gdańskie potrawy, a także materiały promocyjne Gdańska i regionu. Dodatkową atrakcją dla uczestników Dnia Śledzia będzie pokaz pirotechniczny pyłu bursztynowego oraz obróbki bursztynu. Jednak działania promocyjne to nie tylko stoisko, ale także działania w terenie. Rosyjskojęzyczne hostessy przez cały dzień trwania wydarzenia będą informować o Gdańsku oraz o ofertach gdańskiej branży zachęcają przy tym mieszkańców Kaliningradu do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami, a do wygrania będą atrakcyjne vouchery do gdańskich restauracji, hoteli a także miejsc rozrywek. Sponsorami nagród są: Adventure Park Kolibki Gdynia, Kozi Gród, Dom Shumannów, SpaMeed, Cedrowy Dworek oraz Hotel Focus w Gdańsku.

Działania informacyjne będą skupione na dwóch najbliższych wydarzeniach w Gdańsku, czyli „Weekend za pół ceny” oraz „Gdańskie Targi Turystyczne”.

„Weekend za pół ceny” odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2014 i jest doskonałą propozycją dla turystów, którzy chcieliby skorzystać z ofert gdańskiej turystyki w atrakcyjnych cenach. Gdańscy restauratorzy ponownie zapraszają na wiosenne ucztowanie w swoich lokalach. Ceny na wybrane specjały kuchni w restauracjach, kawiarenkach i klubach zostaną obniżone o połowę. Niższe kwoty za nocleg oferują wybrane obiekty noclegowe. Do akcji włączyły się też instytucje kultury, czy salony spa. Tak jak przy poprzednich edycjach przedsięwzięcie wzbogacone zostanie ofertą kulturalną.

Natomiast już 17„Gdańskie Targi Turystyczne” odbędą się w dniach 11 – 13 kwietnia 2014 i są znakomitym miejscem do poznania walorów turystycznych Polski oraz ofert zagranicznych. Gdańskie Targi Turystyczne są w czołówce najlepszych targów turystycznych w Polsce! Ponad 10 tysięcy odwiedzających z kraju i zagranicy ponad 300 wystawców z Polski i zagranicy. Wśród wystawców: narodowe i regionalne organizacje promocji turystycznej, touroperatorzy, biura podróży, agencje turystyczne, baza turystyczna, przewoźnicy.

Zapraszamy do Gdańska, więcej informacji na www.gdansk4u.ru

Pobierz bezpłatną aplikację gdansk4u MOBILE