Nowa wersja językowa przewodnika turystycznego już dostępna!

Gdansk4u MOBILE bezpłatny przewodnik turystyczny po Gdańsku, zawiera nową wersję językową. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów ze Wschodu, Gdańska Organizacja Turystyczna postawiła na język rosyjski.

 

Do tej pory gdansk4u MOBILE dostępny był w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej i niemieckiej. Niedawno dołączyła do nich nowa wersja aplikacji – w języku rosyjskim. Kolejna wersja językowa aplikacji ma zwiększyć oglądalność i pozwolić otworzyć się na wschodni rynek turystyczny.

O aplikacji

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej – mogą z niej korzystać użytkownicy najpopularniejszych systemów: Android, IOS i Windows Phone. Składa się z dziewięciu rozbudowanych sekcji: O Gdańsku, Top 100, Miejsca, Wydarzenia, Karta Turysty, Telefony Alarmowe oraz Skaner QR, Hotspoty i Facebook. 

Użytkownicy mogą m.in.:

  • zaplanować pobyt w Gdańsku, wykorzystując sekcję Wydarzenia, Pomysł na dziś oraz Pomysł na weekend;
  • dowiedzieć się, gdzie otrzymają zniżkę z Kartą Turysty „Gdańsk – Sopot – Gdynia – Plus”;
  • wyszukać informacje wg wybranych kategorii;
  • wyświetlić obiekty w wybranym promieniu;
  •  wyznaczyć trasę do konkretnego miejsca.

Istotnym wyróżnikiem aplikacji gdansk4u MOBILE jest 300 audycji dźwiękowych „TOP 100”o 100 miejscach w mieście, uznanych za najatrakcyjniejszych dla zwiedzających, które zostały oznakowane tablicami z rozpoznawalnym logotypem – czerwonym kodem QR. Skanując urządzeniem mobilnym kod użytkownik odsłucha 2-minutową audycję dźwiękową o danym obiekcie. Wśród „TOP 100”, znajdują się zarówno miejsca w Gdańsku opisywane we wszystkich przewodnikach, które skupiają tłumy turystów, ale także te mniej znane, a również wyjątkowe, takie jak Wzgórze Pachołek,  Rezerwat Przyrody Ptasi Raj czy Dolne Miasto. Teksty audycji są napisane przystępnym, przyjaznym językiem, dzięki czemu są zrozumiałe i atrakcyjne dla słuchaczy w różnym wieku. Dostęp do audycji jest powszechny i bezpłatny. „Gdańsk TOP 100” jest jedynym w Polsce tak rozbudowanym szlakiem wykorzystującym nowoczesne technologie.

 

Gdańska Organizacja Turystyczna jest stowarzyszeniem, które zajmuje się turystyczną promocją Gdańska oraz blisko współpracuje z lokalną branżą turystyczną i samorządem terytorialnym w Gminie Gdańsk.

Pobierz aplikację gdansk4u MOBILE