Barcelona, Londyn oraz Rzym – biletów lotniczych do tych miast najczęściej poszukiwali użytkownicy serwisu KAYAK.pl, planujący podróże w czasie zbliżającego się długiego weekendu. W przypadku rezerwacji noclegów w hotelach w pierwszej trójce znalazły się dwie europejskie stolice (Berlin i Amsterdam) oraz Nowy Jork.

Jak pokazały statystyki opracowane przez zespół analityków KAYAK.pl, polscy użytkownicy porównywarki byli zainteresowani przede wszystkim przelotami do miejsc, gdzie czekają na nich zdecydowanie wyższe temperatury niż te w Polsce, ale jednocześnie czas podróży jest dość krótki. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych miast znalazły się zatem m.in. Barcelona, Rzym, Lizbona, Madryt czy Stambuł. Ceny biletu lotniczego w dwie strony nie przekroczyły 1000 zł. Najtańsze przeloty udało się zarezerwować podróżnym udającym się do Londynu.

10 NAJPOPULARNIEJSZYCH MIAST NA LISTOPADOWY CITY-BREAK (loty)

Średnia cena za przelot w dwie strony

Barcelona, Hiszpania 694 zł
Londyn, Wielka Brytania 388 zł
Bukareszt, Rumunia 662 zł
Rzym, Włochy 936 zł
Lizbona, Portugalia 538 zł
Paryż, Francja 707 zł
Madryt, Hiszpania 664 zł
Stambuł, Turcja 772 zł
Ateny, Grecja 531 zł
Wiedeń, Austria 733 zł

W zestawieniu miejsc, w których polscy użytkownicy serwisu KAYAK najczęściej poszukiwali noclegów w hotelach, znalazły się miasta, takie jak Berlin, Nowy Jork, Amsterdam, Londyn czy Praga. Według statystyk KAYAK.pl, najtańsze hotele czekały na podróżujących po kraju.

10 NAJPOPULARNIEJSZYCH MIAST NA LISTOPADOWY CITY-BREAK (hotele)

Średnia cena za noc

Berlin, Niemcy 601 zł
Nowy Jork, USA 1244 zł
Amsterdam, Holandia 846 zł
Londyn, Wielka Brytania 1092 zł
Praga, Czechy 561 zł
Warszawa, Polska 295 zł
Dubaj, ZEA 1201 zł
Kraków, Polska 368 zł
Paryż, Francja 919 zł
Wrocław, Polska 329 zł

Analizy wyszukiwań naszych użytkowników, planujących wyjazd na długi weekend, potwierdziły, że polskie hotele oferują najtańsze noclegi. Analizując ceny w Europie, Londyn ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu najdroższych miast. Niewiele więcej trzeba zapłacić nocując w tak odległych miejscach, jak Dubaj czy Nowy Jork. Trzeba jednak dodać, że brytyjska stolica wypada najkorzystniej w przypadku cen biletów lotniczych – komentuje Andrew Verbitsky, dyrektor regionalny KAYAK.pl.  

* Analiza przeprowadzona została na podstawie wyszukiwań lotów oraz noclegów na okres 7-11 listopada 2014 r., dokonanych przez użytkowników portalu KAYAK.pl w okresie 1 czerwca-8 października 2014 roku.

KAYAK to wiodąca wyszukiwarka turystyczna, dzięki której można porównać setki ofert i cen biletów lotniczych, hoteli oraz innych produktów i usług turystycznych. Specjalizuje się w szybkim wyszukiwaniu ofert podróży, także poprzez aplikacje mobilne dostępne na iPhone’a, iPada oraz na smartfony z systemem Android, a także na Windows Phone oraz Kindle. Korzystanie z KAYAK jest całkowicie darmowe. Firma powstała w 2004 roku w USA, a polską wersję strony (www.kayak.pl) uruchomiono w sierpniu 2012 roku. Serwis dostępny jest w 31 krajach w 17 językach. KAYAK jest niezależnie zarządzaną jednostką, należącą do Priceline Group.