Nadchodząca zima 2014/2015 dobrze się zapowiada i to nie tylko ze względu na oczekiwane opady śniegu.

Pełen atrakcji kalendarz imprez na terenach narciarskich na pewno zadowoli amatorów sportów zimowych. Miłośnicy fiesty i narciarstwa nie mogą przegapić zaplanowanych 10-ciu imprez w śniegu.

Na corocznym koncercie Top of the Mountain w Ischgl na Idalp będzie można usłyszeć brytyjską gwiazdę rocka, Jamesa Blunta. Podczas rozgrywek o Puchar Świata w snowboardcross w Montafon wystąpią ponadto znane zespoły Die Fantastischen Vier oraz Bastille. Na terenie narciarskim Planai w Schladming otwarcie sezonu narciarskiego uwieńczy koncert aż pięciu gwiazd. Wystąpią: Casper, Kraftklub, Klangkarussell, Marlon Roudette oraz zespół Tagtr”umer. W Obertauern największą atrakcją będzie koncert A Tribute to the Beatles, podczas którego zagrają „alpejski Elvis” Andreas Gabalier jak również znana z granych coverów grupa „The Backwards”.

Konkursy oraz imprezy sportowe na śniegu

Zawody sztafetowe Reise & Fall w miejscowościach Mayrhofen i Hippach będą miały swoją trzecią odsłonę. W konkursie biorą udział cztery grupy w dyscyplinach: skialpinizm, kolarstwo górskie, paralotniarstwo, narciarstwo lub jazda na desce. Natomiast w spektakularnym wyścigu skuterów śnieżnych Snow Mobile uczestnicy prześcigają się na terenie Saalbach-Hinterglemm.