Mimo, że aura za oknem coraz częściej zachęca nas do pozostawania w domu, melomani mogą być spokojni o to, że w grudniu nie zabraknie im pretekstów do wyjścia. Także tym najmłodszym.

Mogą wybierać spośród propozycji, które znajdą w kalendarzu Filharmonii na Ołowiance. Grudzień w Filharmonii zapowiada się bowiem  świątecznie, bajecznie i rozrywkowo.

1 i 2 grudnia mali melomani będą mogli uczestniczyć w kolejnej odsłonie koncertów edukacyjnych pt. „Mikołajkowa Symfonia”. Prowadzona przez Koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej PFB Natalię Walewską Królewska Orkiestra Salonowa z pomocą wokalisty i gitarzysty Romualda Sławińskiego, organisty Macieja Zakrzewskiego, akordeonisty Radosława Kruszyna oraz prowadzącej koncert Barbary Żurowskiej-Sutt przybliży dzieciom możliwości drzemiące w skrzypcach, altówce, wiolonczeli i kontrabasie, by później zaproponować im wspólne muzykowanie. Nie zabraknie także kolęd oraz najsłynniejszych utworów skomponowanych przez Wolfganga Amadeusza Mozarta, Johanna Straussa czy Wojciecha Kilara.

Nieco starsi melomani będą mogli przenieść się w świat bajek za sprawą Koncertu Mikołajkowego 6 grudnia,z udziałem Orkiestry Symfonicznej PFB, którą poprowadzi Jakub Chrenowicz. Dzieci oraz wszyscy ci, którzy tęsknią za światem dzieciństwa, będą mogli wysłuchać m.in. suity z baletu „Dziadek do orzechów”, op. 71a Piotra Czajkowskiego, fragmentu I suity symfonicznej z baletu „Kopciuszek”, op. 107 Sergiusza Prokofiewa czy wyboru ze suity z pantomimy „Bałwanek” napisanej przez kompozytora wytwórni Metro Goldwin Mayer i Paramount, dwukrotnego zdobywcy Oscara – Ericha Wolfganga Korngolda.

Z kolei w niedzielę 14 grudnia, o godz. 12:00 Filharmonia na Ołowiance zaprasza dorosłych i ich pociechy na multimedialny Koncert Familijny „Opowieść o Tomku i Jego Magicznej Trąbce”. Kompozytorem i autorem tekstu jest Amerykanin Douglas Victor Brown, a warstwa muzyczna wzbogacona jest o pokaz slajdów, które szczególnie przyciągają uwagę najmłodszych. Opowieść o Tomku i jego magicznej trąbce jest skomponowana w przystępnym, prostym stylu, zawierającym wiele elementów muzyki ilustracyjnej. Całość doskonale bawi i uczy. Audycja skierowana jest do dzieci w wieku ok. 5-10 lat oraz ich rodzin. Oprócz spektaklu o Tomku audycja zawiera prezentację i zapoznanie się publiczności z instrumentami dętymi blaszanymi występującymi w wielkiej orkiestrze symfonicznej.
Realizatorzy stawiają sobie za cel ukazanie alternatywnej rozrywki dla dzieci oraz przygotowanie młodej widowni do odbioru sztuki pisanej przez „S”. Innymi słowy: będzie bajkowo, rozrywkowo i naprawdę świątecznie.

Bilety na te i inne wydarzenia Filharmonii Bałtyckiej można kupić rezerwując je w kasach: 0 58 328 62 62 lub na www.filharmonia.gda.pl.