Czwarty rok z rzędu, hotele Hilton Worldwide (NYSE: HLT) dołączą do inicjatywy „Godzina dla Ziemi” przez symboliczne wyłączenie świateł o godzinie 20:30 w sobotę, 29 marca. Setki hoteli Hilton Worldwide na całym świecie zgaszą tego wieczoru światła i zorganizują szereg dodatkowych działań, którymi pokażą swoje zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i poszanowania energii.

 

„Wraz z rozwojem branży turystycznej, coraz intensywniej poszukujemy sposobów na zmniejszenie zużycia energii przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości serwisu i wspaniałych doświadczeń naszych gości. Nasze uczestnictwo w inicjatywie „Godzina dla Ziemi” i wszystkie wydarzenia towarzyszące to wyjątkowa okazja do realizacji naszego zobowiązania promocji zrównoważonego rozwoju” – skomentował Maxime Verstraete, Wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju Hilton Worldwide.

Stworzona przez WWF „Godzina dla Ziemi” rozpoczęła się w 2007 roku, jako akcja promocyjna pokazująca, że zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby indywidualne mogą przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Inicjatywa miała swój początek w Sydney w Australii, gdzie dwa miliony ludzi wyłączyły światła na godzinę zmniejszając w ten sposób zużycie energii miasta o ponad 10 procent. Akcja zyskała zasięg globalny w 2008 roku, gdy dołączyło do niej ponad 50 milionów ludzi na całym świecie. Obecnie jest to największy proekologiczny ruch na świecie, liczący 7000 miast w 152 krajach oraz setki milionów ochotników na siedmiu kontynentach. W ubiegłym roku o akcji „Godzina dla Ziemi” przez oficjalną stronę internetową oraz kampanię w mediach społecznościowych dowiedziało się ponad 345 milionów ludzi.

Tegorocznym tematem działań będzie między innymi mobilizowanie młodych ludzi do odpowiedzialności w sferze zużycia energii i racjonalnego wykorzystywania zasobów. Jest to jedna z wielu inicjatyw skupionych na młodych ludziach, w które zaangażowane jest Hilton Worldwide. 

Sieć hoteli Hilton od dawna wspiera akcję „Godzina dla Ziemi” i miała swój udział w jej powstawaniu. Pierwotny pomysł na tę szeroką, oddolną akcję proekologiczną powstał podczas spotkania WWF, które odbywało się w hotelu Hilton Sydney.

Udział w inicjatywie „Godzina dla Ziemi” jest częścią zobowiązania Travel with Purpose™ podjętego przez Hilton Worldwide. Zobowiązanie to dotyczy m.in. strategicznego działania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności firmy. Zachowanie tych norm jest dla sieci miarą wydajności hoteli oraz wyznacznikiem ich oczekiwanego standardu. W tym celu Hilton Worldwide opatentował system LightStay™, który używany jest używany do pomiaru, analizy i raportowania danych na temat zrównoważonego rozwoju hoteli sieci.