Zapraszamy do udziału w drugiej edycji całorocznego konkursu fotograficznego „Łazienki Królewskie – Cztery Pory Roku”. Wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie w Galerii Plenerowej w 2015 r. Konkurs trwa do 31 grudnia 2014 r.

Celem konkursu jest odkrywanie wyjątkowych miejsc Łazienek Królewskich i uwiecznianie niepowtarzalnej atmosfery tego miejsca, a także propagowanie sztuki fotografowania.

Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się na stronie www.lazienki-krolewskie.pl w zakładce „Konkurs fotograficzny”, wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz opublikować swoje fotografie. Zalogowani uczestnicy mogą również głosować na zdjęcia innych osób, biorących udział w konkursie. Po ogłoszeniu wyników, nagrodzone prace zostaną zaprezentowane w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Laureaci wezmą również udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych pod okiem Mistrza – Czesława Czaplińskiego.Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Zwycięzców wyłoni Jury, w składzie:          

•          Tadeusz Zielniewicz – dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie;

•          Czesław Czapliński – artysta fotograf, dziennikarz, autor filmów dokumentalnych;

•          Franciszek Maśluszczak – artysta malarz, rysownik, grafik;

•          Paweł Pierściński – artysta fotograf, autor ponad 200 wystaw o tematyce krajobrazu;

•          Andrzej Strumiłło – artysta malarz, grafik, rzeźbiarz, fotograf, poeta, pisarz, scenograf.

Szczegółowy regulamin znajduje się w module konkursowym na stronie: www.lazienki-krolewskie.pl. Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć wyróżnionych w I edycji konkursu: http://www.lazienki-krolewskie.pl/konkurs/Laureaci-I-edycji.html

Więcej aktualności na profilu www. facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie