To już ostatni weekend z wydarzeniami edukacyjnymi w ramach III Festiwalu Lampionów! 30 i 31 sierpnia  Goście Muzeum Łazienki Królewskie będą mogli po raz ostatni zapoznać się z treningiem qigong, wziąć udział w warsztatach chińskiej kaligrafii oraz ceremonii parzenia herbaty. Zapraszamy również do zwiedzania Ogrodu Chińskiego oraz wieczornych spacerów zabytkową Aleją Chińską, którą będzie można podziwiać aż do końca września.

W sobotę i niedzielę o godzinie 10:00 odbędą się ostatnie warsztaty qigongu z cyklu „Zaczerpnij zdrowia w ogrodach Łazienek Królewskich”. Podczas zajęć zostaną utrwalone najważniejsze elementy ćwiczeń  z poprzednich treningów. Zajęcia poprowadzi Jan Gliński, wieloletni adept Taiji Quan, który od 15 lat doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem Ly Chuan Zheng’a, mistrza siódmej generacji szkoły Yang Jia Lao Jia Taiji Quan. Warsztaty qigongu odbędą się w sobotę i niedzielę o godzinie 10:00 na trawniku przy Pałacu Myślewickim, w niepogodę – w pawilonie w podkowie Podchorążówki. Wstęp wolny.

Pismo chińskie znane jest już od XVI wieku p.n.e., pierwsze jego zabytki odkryli archeolodzy na kościach wróżebnych wykonanych z żółwich skorup. W sobotę o godzinie 16.00 w Starej Kordegardzie będzie można poznać tajniki pisma chińskiego, z którym nierozerwalnie związana jest kaligrafia, czyli sztuka pięknego pisania. Wstęp wolny.
Natomiast w niedzielę o godzinie 12.00 zapraszamy do Herbaciarni na tradycyjną  ceremonię parzenia herbaty. Spotkaniu będą towarzyszyły rytmy chińskiej muzyki ludowej oraz ciekawostki związane z kulturą Dalekiego Wschodu. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy e-mail: edukacja@lazienki-krolewskie.pl, koszt biletu 10 zł.

W niedzielę o godzinie 16:30 odbędzie się  spacer po Ogrodzie Chińskim z przewodnikiem, wstęp wolny. Zapraszamy również do samodzielnego odkrywania tajemnic chińskiej kultury i sztuki z mapką „Lwy, smoki i feniksy”. Mapka w dwóch wersjach językowych (polskiej i chińskiej) jest dostępna w kasach Muzeum w cenie 2 zł. Do końca września można także zwiedzić wystawę „Chinoiserie w Łazienkach Królewskich” oraz spacerować udekorowaną lampionami, zabytkową Aleją Chińską.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl,
na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie